Akcesoria Polecane

Słuchawki nauszne do 200 złotych – głębokie brzmienie za rozsądną cenę

sluchawkiNie każdego stać na audiofilski sprzęt wart tysiące złotych. Nie oznacza to jednak, że automatycznie stajemy się skazani na charczące i gubiące basy słuchawki. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co ciekawego słychać wśród urządzeń tego typu w przedziale cenowym do 200 złotych.

Prześledziliśmy wybory użytkowników internetowej porównywarki cen Skąpiec.pl. Poniższe zestawienie to ranking najpopularniejszych słuchawek wśród internautów korzystających z tego serwisu. W roli ekspertów wystąpili z kolei autorzy recenzji na stronie Opineo.pl.

Sony MDR-XZ600 – cena 157 – 250 złotych

„Świetne słuchawki, bardzo dobre basy, wygodne, fajny wygląd. Nie rozumiem ludzi, którzy piszą, że mają słabe basy. Poza tym bardzo dobra jakość dźwięku. Kabel może i nie jest długi ale przecież to są słuchawki nie domowe, tylko po prostu do słuchania muzyki na telefonie czy mp3. Dla mnie są idealne polecam dla wszystkich (normalnych ludzi…).”

Sony MDR-XZ300– cena 79 – 139 złotych

„Słuchawki zaskoczyły mnie in plus jakością dźwięku – dźwięk dynamiczny o szerokim spektrum – przed zakupem porównywałem na tym samym stanowisku odsłuchowym z kilkunastoma produktami konkurencji i słuchawki o klasę cenowa wyżej nie dorównywały głębią dźwięku temu modelowi.”

Superlux HD681 – cena 99 – 119 złotych

„HD 681 grają charakterystycznym „V”, to znaczy z podbitym dołem i – szczególnie – górą. Bas, jak i reszta pasma, brzmią naturalnie, przy czym wysokie tony na początku nieco gryzły mnie w uszy, potem jednak doceniłem ich szczegółowość i dokładność – czuć tu dobre, wysoko odcięte pasmo przenoszenia, w dowolnej „empetrójce” usłyszymy wyraźnie śmieci, jakie format ten serwuje powyżej ~17 kHz i ogólną kompresję. Jednym słowem solidne, analityczne brzmienie, raczej jasne (z Prodigy Cube grały bardzo „akuratnie”) i o zrównoważonej temperaturze.”

Sennheiser HD201– cena 74 – 129 złotych

„Basy, środki i wysokie częstotliwości są wspaniale wyważone. Co do jakości wykonania, to już pół roku temu zastanawiałem się, kiedy zdołam niechcący urwać kabel. Do tej pory, mimo wielu krytycznych sytuacji, nie udało mi się tego dokonać, co bardzo sobie cenię. Nie spodziewałem się, że produkt za około 100 złotych tak bardzo mnie zadowoli.”

Sony MDR-RF810 – cena 125 – 200 złotych

„Towar wykonany z dobrego materiału, wygodne w użytkowaniu. Duży plus za połączenie bezprzewodowe, gdzie nie ma zakłóceń. Żywotność naładowanego akumulatora zadowalająca, dźwięk super. W trybie bezczynności słyszalne są lekkie szumy, wynikające prawdopodobnie z fal z połączenia bezprzewodowego. Przy tej cenie i jakości towar wart polecenia.”

A wy, macie doświadczenie z którymś z tych modeli słuchawek? Co możecie na ich temat powiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ