Finanse Komputery Technologia

Komputery poleasingowe – klasa biznes dla domowych użytkowników

007254ddeb034039c19c5845aea3b00a590cf7aaKupno nowego laptopa to wydatek, który pochłonie z naszego portfela minimum 2000 zł. Oczywiście jeśli szukamy lepszego sprzętu, cena ta będzie wzrastać w miarę naszych rosnących potrzeb. Co jednak, jeśli przeciętnego użytkownika nie stać na profesjonalny sprzęt? Warto pomyśleć o laptopach poleasingowych.

Czym wyróżniają się komputery poleasingowe?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który używany jest zwykle w dużych firmach i przedsiębiorstwach. Laptopy brane są w leasingu najczęściej na okres dwóch lub trzech lat. Kiedy umowa leasingu się kończy, firma kupuje nowe komputery, a „stare” wyprzedaje. „Stare” to jednak w tym wypadku określenie trochę na wyrost. Jak zapewne doskonale wiecie, niekiedy potrafimy używać komputera przez 8 lat i wciąż działa bez zarzutu. Czymże są więc te 2 lata? Tym bardziej, że sprzęt poleasingowy to klasa biznesowa. Laptopy te produkowane są specjalnie dla firm. Są więc wydajne, mają wszelkie zabezpieczenia, matową matrycę i solidną obudowę. Nie znajdziemy tu tandetnego plastiku, a aluminium, stopy magnezu czy włókna węglowe.

Zalety laptopów poleasingowych:

  • tanie
  • dystrybutorzy sprawdzają sprzęt i w razie czego serwisują przed oddaniem go do użytku
  • mamy na nie nawet roczną gwarancję
  • kilka lat wstecz laptopy te kosztowały nawet kilka tysięcy złotych
  • możemy je rozbudować, dodając większe dyski czy pamięć RAM

Wady:

  • noszą normalne ślady użytkowania
  • ryzyko awarii (ale pamiętajmy, że mamy gwarancję)
  • dystrybutorzy nie zawsze są sprawdzeni

Czy na laptopa biznesowego może pozwolić sobie każdy?

Jeśli kupujemy komputery poleasingowe (http://www.servecom.pl/), musimy pamiętać, że taki sprzęt jest używany, a więc dużo tańszy niż nowy. Przykładowo laptop klasy biznesowej, który kiedyś kosztował ponad 5000 zł, po dwóch lub trzech latach użytkowania w firmie, możemy już kupić za ponad 500 zł. Różnica w cenie jest naprawdę kolosalna. A prawda jest taka, że czasami za tę cenę kupimy dużo lepszy sprzęt niż nówkę za 2 czy 3 tysiące złotych. I niejednokrotnie takie laptopy posłużą nam jeszcze przez wiele lat. Jeśli więc szukamy porządnego komputera, a środki mamy ograniczone, warto pomyśleć o sprzęcie poleasingowym.