Informacje Polecane Poradniki

Co może pójść nie tak w PrestaShop?

ecommerce-1992280_960_720Błędy zdarzają się niemal na każdej stronie. Jeśli prowadzisz swój sklep i wykorzystujesz do tego oprogramowanie PrestShop, być może zdarzyło Ci się już, że serwer zwrócił błąd 500. Inna, dość popularna możliwość, to także biała strona, która pojawia się, kiedy trochę za bardzo zaczniemy kombinować w ustawieniach naszego sklepu. Jak temu zaradzić?

 

Jak naprawić błąd 500?

Najczęstszym powodem występowania błędu 500 jest konfiguracja tłumaczeń w naszym PrestaShopie. Usunięcie błędu odbywa się za pomocą edycji pliku php.ini, a konkretnie linijki:

max_input_vars = 1000

Wystarczy jedynie zwiększyć maksymalną ilość i gotowe! Więcej informacji o tej tematyce szukajcie: https://asani.pl/.

Poradnik PrestaShop, czyli jak naprawić białą stronę?

Naprawa PrestaShop 1.7. właściwie polega przede wszystkim na umożliwieniu nam znalezienia właściwego problemu. Najbardziej popularne problemy, z którymi możemy mieć do czynienia to błąd kodu presty lub jednego z modułów, w który wyposażyliśmy sklep, albo błąd serwera. Na początek szukamy odpowiedniego edytora oraz narzędzia, które umożliwi nam dostęp do FTP. Jeśli chcemy sobie nieco ułatwić zadanie, skorzystajmy z Notepad ++, który wyposażony jest w dodatek do pracy na FTP. Wtedy narzędzia ułatwiające dostęp do FTP nie będą nam już potrzebne.

  • Zaczynamy od wejścia w katalog główny naszego sklepu internetowego i szukamy: /config/defines.inc.php. Plik ten jest odpowiedzialny za podstawową konfigurację witryny. W pliku odnajdujemy linijkę (zwykle jest to numer 29):

define(’_PS_MODE_DEV_’, false);

  • Tryb developerski powinien zostać zamieniony z FALSE na TRUE, czyli linijka musi wyglądać następująco:

define(’_PS_MODE_DEV_’, true);

  • Jeśli zamieniliśmy „false” na „true” – problem białej strony został prawie rozwiązany. Teraz zamiast niej wyświetli się nam numer błędu, dzięki któremu w łatwy sposób odszukamy na internecie, jak rozwiązać problem. Tryb deweloperski pojawia się również w panelu administracyjnym, gdzie również wyświetlą nam się wszystkie błędy.
  • Po zlokalizowaniu błędu, wyłączamy tryb deweloperski poprzez przywrócenie definicji na FALSE, a więc:

define(’_PS_MODE_DEV_’, false);

Pamiętajmy, że wyłączenie trybu deweloperskiego jest bardzo istotne, ponieważ spowalnia on stronę sklepu PrestaShop. Więcej o problemach z PrestaShop przeczytacie na stronie: https://goldenduck.pl/3-prestashop.