Edukacja Finanse Poradniki

Czym zainteresować swoje dziecko?

font-2111748_960_720W dobie powszechnego dostępu do internetu oraz wszelkich nowoczesnych technologii, trudno znaleźć dziecku zajęcie, które zajmie mu czas na dłużej, a jednocześnie je czegoś nauczy. Kiedy nie mamy czasu, najczęściej sadzamy naszą pociechę przed telewizorem albo dajemy jej do ręki tablet. Wówczas mamy kilka godzin z głowy. Ale czy to na pewno dobre rozwiązanie? Czy nieustanne siedzenie przed ekranem i granie w niekoniecznie wymagające myślenia gierki nauczy czegokolwiek nasze dziecko? Na szczęście jest inne rozwiązanie.

 

Gry, które naprawdę uczą?

Przyznajmy sobie szczerze, gry, nieważne czy te online na komputerze czy te ściągnięte na tablet, nie zawsze są odpowiednie dla naszych dzieci. Niektóre wymagają jedynie bezmyślnego klikania w ekran, niektóre po prostu nie są dostosowane do wieku naszego dziecka. Czasami naprawdę ciężko znaleźć inteligentną grę, która wspiera rozwój i inteligencję naszej pociechy. Niestety przykro przyznać, ale często dajemy naszym dzieciom tablet na „odczep się” – byle tylko mieć odrobinę spokoju. Nie tędy droga. Jeśli chcemy już zająć czas naszym dzieciom, róbmy to z głową. Dajmy mu coś, co pomoże mu się rozwijać. Tym bardziej, jeśli nasze dziecko jest już w wieku szkolnym. Na szczęście jest świetne rozwiązanie, które nadaje się dla każdego dziecka i co ważne – wspiera jego naukę i sprawia, że nasze dziecko coraz chętniej zdobywa wiedzę. Tym rozwiązaniem jest platforma edukacyjne squla.pl (https://www.squla.pl/), która jest pełna rozwijających zabaw i gier dla dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym.

Jakie gry możemy znaleźć na squla.pl?

Na platformie edukacyjnej squla.pl znajduje się ponad 40 000 gier, quizów i zagadek ze wszystkich przedmiotów, jakie Twoje dziecko ma w szkole podstawowej. Dzięki wybranym grom nauczy się więc wszelkich zagadnień matematycznych, pisowni i wymowy angielskich słówek, a także ortografii i pojęć z zakresu języka polskiego. To oczywiście nie wszystko, bo znajdziemy tu także materiały z zakresu przyrody, plastyki, muzyki czy zajęć technicznych i komputerowych. Jest to więc kompleksowa wiedza z całego zakresu materiału, który jest zgodny z podstawą programową, zaakceptowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Mamy więc pewność, że to, czego nauczy się nasze dziecko, przyda mu się w szkole. Platforma squla.pl to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy poćwiczyć z dzieckiem matematykę przed sprawdzianem lub po prostu, kiedy nasza pociecha się nudzi i chcemy jej jakoś zorganizować czas. Zapewniamy, że nie znajdziecie lepszego sposobu na gry, które zajmą dzieciom długie godziny i zadbają o poszerzanie ich wiedzy.

Jak możemy śledzić poczynania dziecka?

Umożliwia nam to konto rodzicielskie oraz cotygodniowe raporty z aktywności naszego dziecka na platformie. Mamy więc dokładny wgląd w to, w jakie gry grało nasze dziecko, jak dużo czasu spędziło na platformie oraz jakie robi postępy w poszczególnych przedmiotach. Możemy sprawdzić, które przedmioty idą mu lepiej, a nad którymi musi jeszcze popracować. To bardzo łatwy sposób, żeby sprawdzić, w czym nasze dziecko czuje się dobrze i które przedmioty lubi najbardziej. Dzięki temu będziemy mogli mu pomóc z tymi zadaniami, z którymi sobie nie radzi.