Finanse

Jak powinno wyglądać wdrożenie sklepu PrestaShop?

photo-1517430816045-df4b7de11d1dChcesz otworzyć własny sklep internetowy, ale nie wiesz, jaką platformę wybrać? Wybierz PrestaShop! Wiele funkcji, nieograniczona ilość kategorii i produktów, dowolne integracje z serwisami – to tylko jedne z wielu zalet tego systemu. Jak wyglądają etapy wdrożenia takiego sklepu?

Wszystko zaczyna się od pomysłu!

Aby stworzyć sklep dopasowany do Twoich potrzeb, musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czego oczekujesz? To Ty decydujesz o kolorystyce i wyglądzie sklepu. Być może widziałeś jakąś witrynę, która Ci się spodobała i chcesz, by Twój sklep wyglądał podobnie? Wszystko jest możliwe!

Makieta rozkładu funkcjonalności w Twoim sklepie

Ty dałeś pomysł, a programista Prestashop opracowuje dla Ciebie makietę układu sklepu. W makiecie znajdziesz przykładowe rozmieszczenie wszystkich elementów. Oczywiście możesz zgłaszać wszelkie wątpliwości czy własne rozwiązania. Jeśli zdecydujesz się na dany pomysł, programista wysyła Ci ostateczną makietę i bierze się za przygotowanie szablonu graficznego.

Szablon graficzny

Jak wiadomo, klienci zwracają uwagę również na sam wygląd sklepu, dlatego tak ważny jest jego układ graficzny i funkcjonalny. Po zaakceptowaniu makiety twórca sklepu przygotowuje szablony graficzne wybranych przez Ciebie podstron, np. strony głównej czy strony produktu. Jeśli szablon przypadł Ci do gustu, możesz go zaakceptować lub zgłosić ewentualne poprawki. Pamiętaj, że w cenie zwykle jest jedynie kilka poprawek. Za każdą dodatkową będziesz musiał płacić dodatkowo.

Wdrożenie szablonu i przeniesienie sklepu

Po akceptacji wszystkich poprawek szablon zostaje wdrożony, a Ty dostajesz roboczy link oraz dane do logowania do panelu administracyjnego. Następnie programista przenosi sklep na Twój serwer. Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ