Finanse

Zbadaj i przyspiesz swoją stronę by zarabiać więcej

Dzisiejsze czasy dają mnóstwo możliwości, szczególnie dla osób które rozumieją internet i są w stanie tworzyć w nim wartościowe treści. Coraz więcej ludzi zarabia w internecie – czy to będąc copywriterami, influencerami czy też posiadając biznesy online. Ba, można zarabiać nawet wtedy, gdy ma się postawioną stronę internetową. Musi ona jednak być dostępna dla ludzi – a w dzisiejszych czasach oznacza to przede wszystkim aby szybko się ładowała i nie zacinała się żadnemu użytkownikowi. W jaki jednak sposób sprawdzić jak szybko działa dana strona? Jakie programy są potrzebne aby ustalić wydajność swojej strony internetowej, a co za tym idzie jej opłacalność?

1. Jak zarabiać więcej na swojej stronie internetowej?

2. Dlaczego warto zbadać wydajność swojej strony?

3. Gdzie znaleźć program do badania obciążenia strony?

Jak zarabiać więcej na swojej stronie internetowej?

Chcąc zarabiać więcej na swojej stronie internetowej, można zrobić wiele rzeczy. Można zastanowić się nad tym, czego oczekują osoby, które na nią przychodzą, można dodać jakąś wartość, która ich zaangażuje – np. darmowy ebook, dzięki któremu zbuduje się swoją pozycję eksperta. Można także zdecydować się na kolaboracje z innymi twórcami – to wszystko to naprawdę świetne pomysły. Tylko czasami nawet to może nie działać – cała twoja praca może być bez sensu ponieważ strona, którą budujesz jest wolna a potencjalni zainteresowani nie mają do niej cierpliwości. 

Dlaczego warto zbadać wydajność swojej strony?

Jeżeli masz wrażenie, że robisz wszystko aby więcej zarabiać na stronie, żeby więcej osób na nią wchodziło ale nie przekłada się to na konwersje to albo coś robisz źle, albo twoja strona jest zbytnio obciążona i po prostu wolno się ładuje, przez co inni nie mają cierpliwości czekać aż im się załaduje do końca tylko od razu z niej wychodzą. Żeby wykluczyć tę drugą ewentualność warto jest wykonać testy obciążeniowe, które sprawdzą jak bardzo obciążona jest twoja strona i jak szybko lub wolno może się innym ładować. Takie testy można wykonać za pomocą specjalnego oprogramowania lub za pomocą firmy, która się nimi zajmuje.

Gdzie znaleźć program do badania obciążenia strony?

Firmy oraz oprogramowania można oczywiście znaleźć w internecie – warto się do nich zgłosić chociażby dlatego, że są to profesjonaliści, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest dobra przepustowość strony. To właśnie od tego zależy konwersja i ilość wejść na stronę. W obecnych czasach ludzie nie lubią czekać, skoro mogą wejść gdzieś indziej.