Informacje

Aplikacje webowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się aplikacje webowe dla małych i średnich firm. Skąd to się wzięło? Otóż wielu przedsiębiorców poszukuje jak najwygodniejszych metod pozwalających np. na zarządzanie czasem pracy pracowników, a także przyśpieszeniem komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami. To oczywiście niejedyne aspekty, w jakich przydają się aplikacje dla firm tworzone przez profesjonalne zespoły programistyczne. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze aplikacje dedykowane dla firm, pozwalające na sprawną komunikację, a także metody wykorzystywane do tworzenia innowacyjnego oprogramowania biznesowego.

Aplikacje dla firm – kto je tworzy i po co?

Tworzeniem aplikacji mobilnych zajmują się przede wszystkim zespoły programistyczne, składające się z szeregu specjalistów, posiadających kompleksową wiedzę z zakresu kodowania w różnych językach programowania. Nowoczesne metody budowania aplikacji pozwalają jednak budować aplikacje internetowe dla firm nawet bez użycia kodu. Jak to możliwe? Otóż z pomocą przedsiębiorcom, którzy chcą ograniczyć koszty i przyspieszyć proces wdrożenia aplikacji w życie przychodzą platformy no-code i low-code. 

Aplikacje webowe dla firm i nie tylko, można tworzyć na platformach no-code, które pozwalają na budowanie oprogramowania od podstaw, nawet bez żadnej znajomości języka programowania. Na podobnych zasadach działają serwisy niskokodowe low-code, gdzie jednak przyda się dobra znajomość języków programowania, aby móc dostosować kod aplikacji do potrzeb użytkowników oraz zadbać o funkcjonalności aplikacji.

Kluczowym czynnikiem, który powoduje, że dedykowane aplikacje dla firm są tworzone coraz częściej, jest fakt, iż przedsiębiorstwa chcą poprawić systemy komunikacyjne w swojej działalności. Dzięki temu prace w firmie mogą przebiegać znacznie sprawniej, a komunikacja pomiędzy współpracownikami, szefostwem i klientami jest znacznie wygodniejsza.

Najpopularniejsze aplikacje dedykowane dla firm – jakie są dostępne na rynku?

Najciekawsze aplikacje dla firm, które pozwalają na przyśpieszenie i ujednolicenie systemu komunikacyjnego wewnątrz komórek firmy, to:

  • Slack – pozwala na wymianę wiadomości w czasie rzeczywistym. Można powiedzieć, iż jest to rodzaj komunikatora biznesowego, który pozwala prowadzić konwersację nawet w formie kanałów publicznych, ale też oczywiście prywatnych.
  • WhatsApp Business – w kategorii aplikacje mobilne dla firm to jedna z czołowych propozycji. Wielu przedsiębiorców korzysta z tego oprogramowania, aby ujednolicić system komunikacyjny pomiędzy współpracownikami oraz klientami.
  • Zoom – narzędzie przeznaczone do prowadzenia wideokonferencji jest jednym z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców już od 2020 roku. Najpopularniejsza funkcja to opcja stworzenia rozmowy do 45 minut na maksymalnie 100 osób jednocześnie. Aplikacja jest dostępna z poziomu przeglądarki oraz jako oprogramowanie mobilne.
  • Microsoft Teams – oczywiście w kwestii aplikacji dla firm, nie można nie wspomnieć o MS Teams. Ten komunikator sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych firmach, a dodatkowo bezpośrednio przez aplikacje można też udostępniać zasoby systemowe innym współpracownikom lub klientom.