Akcesoria Rozrywka

Routerom Asusa chmury nie są straszne

router asusRouter Asusa o modelu RT-N14U obsługuje połączenia 300Mbit/s 802.11n Wi-Fi. Wyposażony został w port USB pozwalający na podłączenie do adapterów 3G/4G, zewnętrznych pamięci masowych i drukarek. Może bez problemu działać jako serwer drukarki i FTP lub jako zapasowe urządzenie sieci komórkowych dzięki łączności LAN i WAN.

ASUS AiCloud jest dostępny w niektórych wersjach interfejsu ASUSWRT i wymaga routerów z portem USB. Do tej pory tylko w najwyższe modele routerów ASUS były konfigurowane, by obsługiwać tę funkcję. Sytuacja zmienia się wraz z wprowadzeniem RT-N14U, który również oferuje dostęp do chmury, a reprezentuje średnią półkę cenową. Użytkownik otrzymuje pełny dostęp do chmury z dużą ilością funkcji przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa i prywatności. ASUS AiCloud pozwana na synchronizowanie, udostępnianie, strumieniowanie oraz daje dostęp do zawartości znajdującej się na podłączonym dysku z dowolnego miejsca. Usługa jest kompatybilna z systemami iOS, Android i Windows. Bez problemu łączy się z usługą ASUS WebStorage i umożliwia udostępnianie plików za pomocą linków. Można je wysyłać poprzez email, SMS oraz popularne aplikacje typu WhatsApp i LINE.

Przyjazne oprogramowanie

Intuicyjny interfejs ASUSWRT zapewnia 30-sekundową konfigurację oraz proste monitorowanie i zarządzanie domową siecią. Użytkownik za pomocą jednego kliknięcia może ustawić funkcję QoS, czyli dostosować do swoich potrzeb przepustowość w oparciu o typ połączenia, liczbę urządzeń sieciowych i uruchomionych aplikacji. Panel graficzny ułatwia dostęp do narzędzi, które umożliwiają szybkie mapowanie sieci, konfigurację drukarek, udostępnianie plików i ustawienie kontroli rodzicielskiej, czyli m.in. na blokowanie dostępu do określonych stron internetowych i plików. Nowy router wyposażono również w oprogramowanie Download Master pozwalające na pobieranie zawartości bezpośrednio na podłączoną do routera pamięć masową USB, nawet po wyłączeniu komputera. Możliwe jest też zdalne zarządzanie pobieraniem, a interfejs ASUSWRT ułatwia udostępnianie sieci dla gości w łatwy i bezpieczny sposób.

Elegancki design

RT-N14U reprezentuję linię Black Diamond, która wyróżnia się wyjątkowym, kruczo czarnym i eleganckim wykończeniem. Do tej pory taki design dostępny był w najwyższych modelach routerów ASUS, przez co nowa propozycja firmy, wyróżnia się wśród innych urządzeń ze średniej półki cenowej. Zastosowanie anten wewnętrznych dodatkowo usprawnia RT-N14U, a dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie można ustawić poziomo lub pionowo za pomocą dołączonej podstawki.

Firma ASUS planuje wprowadzić nowe urządzenie do Polski w marcu 2013.  Sugerowana cena detaliczna: 200 zł brutto

Specyfikacja techniczna:

Chipset MT7620N
Standard sieciowy 802.11n
Częstotliwość operacyjna 2.4 GHz
Transfer danych 802.11n do 300Mbit/s, 802.11g do 54Mbit/s, 802.11b do 11Mbit/s
Porty 1 x 10/100Mbit/s Ethernet BASE-T WAN, 4 x 10/100Mbit/s Ethernet BASE-T LAN, 1 x USB 2.0
Anteny 2 x wewnętrzna PCB
Bezpieczeństwo 64-bit/128-bit WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES, WPA-PSK, WPA2-PSK
Dodatkowe funkcje Wskaźniki LED (PWR, WAN, LAN, AIR, USB)
Wymiary 188mm x 145mm x 73mm
Waga 255g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ