Polecane

Komputery All in One – czyli wszystko, czego potrzebujesz

Kiedy planujemy zakup dobrego komputera stacjonarnego, stajemy przed wyborem czy złożyć go z poszczególnych części, dobierając osobno stację roboczą, monitor, głośniki oraz dodatki, jak klawiatura czy mysz. Możemy jednak wybrać komputer zintegrowany All in One, w którym poszczególne części zostały połączone.

All in One – czym jest?

Komputer stacjonarny kupujemy nie bez powodu. Zazwyczaj posiada on większą wydajność niż nawet najbardziej sprawny laptop, a także duży, profesjonalny monitor i wiele funkcji, których inne komputery nie oferują. Jeśli w naszej pracy lub rozrywce niezbędne jest posiadanie komputera stacjonarnego, ponieważ mobilny nie spełni naszych oczekiwań lub zwyczajnie go nie potrzebujemy, możemy rozważyć zakup komputera All in One czyli sprzętu, który w obudowie monitora posiada ukryty procesor, kartę graficzną, napędy, dysk i pamięć. Taki komputer posiada również wbudowane głośniki dobrej jakości więc również ten zakup nas ominie, jeśli nie oczekujemy naprawdę profesjonalnego brzmienia. Jedyne co będziemy musieli dodatkowo kupić to klawiatura i myszka. Komputery All in One powoli zmieniają naszą biurową rzeczywistość. Kiedyś, pod tradycyjny sprzęt projektowano nawet większość biurek, tworząc wnękę na główną część komputera w jego dolnej części. To już przeszłość, komputer All in One to jedna, zintegrowana część, która wszystkie „wewnętrzne” elementy ma ukryte w tylnej części monitora.

 

Dla kogo?

Praktycznie dla wszystkich. Dla tych którzy mogą sobie pozwolić na stworzenie prawdziwego domowego centrum rozrywki, bez konieczności posiadania komputera mobilnego. Także dla tych, którzy potrzebują prawdziwie nowoczesnego sprzętu do wygodnej, efektywnej pracy. Komputery All in One doskonale sprawdzą się, kiedy oczekujemy cichego i energooszczędnego sprzętu, pomimo instalacji potężnych, wielordzeniowych procesorów, które wytrzymają naprawdę ciężką pracę i solidne gry. Kiedy tego typu komputer pragniemy wykorzystywać bardziej rozrywkowo, ważnym elementem będzie doskonały ekran Full HD o dużej przekątnej, który All in One posiadają. Jeśli istnieje grupa użytkowników, którym komputer All in One może nie przypaść do gustu, na pewno będą wśród nich zwolennicy małych, kompaktowych, a przede wszystkim mobilnych komputerów. Pomimo dużej kompaktowości i zintegrowania poszczególnych elementów w jedną, nawet bardzo atrakcyjną całość, komputery tego typu mają swoją wagę i wielkość i na pewno nie służy im częsta zmiana miejsca. Komputer All in One można nieznacznie rozbudować, zwiększając jego wydajność czy pamięć, jednak nie jest to rozbudowa, do której jesteśmy przyzwyczajeni przy poszczególnych częściach tradycyjnego PC, gdzie zmienić można niemalże wszystko. Kiedyś komputery All in One pc nie były polecane miłośnikom mocniejszych gier komputerowych, wskazując im raczej komputery stricte przeznaczone do grania. Od kilku lat jednak zostały one na tyle wzmocnione pod względem wydajności grafiki, że gracze na średniozaawansowanym poziomie powinni być z nich zadowoleni i usatysfakcjonowani parametrami.

 

Design

Komputery All in One to także niepowtarzalny design. Nie sposób znaleźć nieatrakcyjny, toporny model, w większości zadbano o estetykę i wygląd. Świetnie będą się prezentowały na reprezentacyjnym miejscu w biurze czy w domu, a niektóre z All in One to wręcz kultowy design. Plusem będzie ich kompaktowość i brak dodatkowych elementów. Dużym udogodnieniem jest również brak splątanych kilku kabli, które często irytują użytkowników tradycyjnych komputerów PC.

 

Jak dokonać wyboru?

Przede wszystkim, jak w każdym wyborze sprzętu, powinniśmy dostosować komputer All in One do własnych potrzeb. Jest to szczególnie istotne, ze względu na stosunkowo niewielkie możliwości rozbudowy i zmian w jego obrębie. Zastanówmy się przede wszystkim nad rozdzielczością i wielkością ekranu, ponieważ te parametry są mocno zróżnicowane. Komputery tego typu cieszą się dużą popularnością, wśród osób, które do pracy potrzebują doskonałego obrazu, np. dla grafików czy osób zajmujących się obróbką fotografii. Wtedy ciekawym i pomocnym rozwiązaniem będzie także zakup komputera wyposażonego w panel dotykowy, co szczególnie przyda się podczas zawodowych prezentacji i szybkiej obsługi. Bardzo istotne jest sprawdzenie czy komputer posiada odpowiednie rozmieszczenie i ilość portów komunikacyjnych, jak wejścia USB, czytnik kart pamięci czy gniazdo sieciowe. Jeśli model ich nie posiada, warto rozważyć inny zakup, ponieważ będzie to stanowiło duże utrudnienie w użytkowaniu. Warto też zwrócić uwagę czy wybrany komputer posiada napęd optyczny. Wiele starszych modeli nie posiadało go w wyposażeniu, co oznacza, że będziemy zmuszeni go dodatkowo wyposażyć, ze względu na trudności np. w oglądaniu filmów. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem takiego sprzętu, warto skorzystać w porównywarek, które uwzględnią optymalne dla nas parametry, jak https://www.redcoon.pl/c02050100-All-in-One-PC , gdzie łatwo i szybko wyszukamy najlepszy model dla naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ