Polecane Poradniki

Użyteczność komunikatora Skype

142531002254765200Komunikatory internetowe stały się istnym fenomenem wirtualnego świata. Dzięki nim komunikacja nigdy nie była prostsza. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy komunikatory pozwolą nam na całkowicie darmowe porozumiewanie się ze znajomymi, wystarczy tylko połączenie z internetem.

Przewodnią rolę w dziedzinie komunikatorów internetowych ma Skype. Produkt ten jest znany każdemu kto kiedykolwiek zetknął się z internetem. Swoją ogromną popularność komunikator ten zawdzięcza wprowadzonym w odpowiednim czasie innowacjom które uczyniły go najbardziej użytecznym komunikatorem na rynku.

Powstały w Estonii w 2004 roku komunikator niemalże z miejsca stał się przebojem. Swoją ogromną, niesłabnącą popularność zyskał dzięki zrewolucjonizowaniu dziedziny komunikatorów internetowych. Przed powstaniem Skype’a dominowały komunikatory które umożliwiały przesyłanie jedynie wiadomości tekstowych. To właśnie skype jako pierwszy umożliwił kontakt głosowy, a dodatkowo połączył to z możliwością podglądu rozmówcy za pomocą transmisji wideo. Rozwiązania te w szybkim czasie zaczęły się cieszyć olbrzymim powodzeniem, były bowiem atrakcyjniejsze od suchych wiadomości tekstowych. Skype oprócz samych rozmów umożliwia także wysyłanie plików i dokumentów.

Komunikator wciąż się rozwija, wciąż się zmieniając i dopasowując do technologii wkraczających na rynek. Niezależnie od tego z jakiego oprogramowania korzysta użytkownik, będzie mógł bez najmniejszego problemu zainstalować Skyp’a. Program ten jest kompatybilny z Windowsem, Mac’em oraz Linuxem. Korzystać z niego mogą również posiadacze smartfonów. Za pomocą specjalnej aplikacji z komunikatora można korzystać na systemach android jak i iOS.

Skype jest programem w stu procentach darmowym. Wystarczy jedynie pobrać instalator i cieszyć się z darmowych połączeń z innymi jego użytkownikami. Dzięki możliwości tworzenia wideokonferencji skype zdobył olbrzymią popularność wśród użytkowników którzy pragną za jego pomocą porozmawiać i zobaczyć się z bliskimi jaki i wśród ludzi biznesu którzy za jego pomocą mogą kontaktować się klientami, czy współpracownikami z całego świata.

Za pomocą Skyp’a mamy możliwość rozmowy nie tylko z jego użytkownikami. Za pomocą technologi Voip można połączyć się z telefonami komórkowymi jak i stacjonarnymi. Daje to możliwość kontaktu nawet z tymi którzy nie mają dostępu do sieci.
Skype ma ponad 663 miliony zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, a liczba jego użytkowników wciąż wzrasta. Największą popularnością cieszy się on w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ