Technologia

TRANSCEND oferuje nowe pamięci serwerowe DDR3L-1600 R-DIMM LV

Img_DRAM_WorkstationServer_DDR3-REG-DIMM

TRANSCEND informuje o wprowadzeniu na rynek nowych modułów pamięci DDR3L -1600 R-DIMM LV (Low Voltage) 1.35V. Zaprojektowane specjalnie do wymagających zadań, takich jak praca w chmurze lub w środowisku maszyn wirtualnych, moduły DDR3 R-DIMM LV zapewniają wysoką wydajność i niskie zużycie energii.

Popyt na usługi serwerowe systematycznie wzrasta. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z możliwości, jakie zapewnia praca w chmurach oraz wirtualizacja systemów. Zastosowanie tych technologii wymaga jednak szybkiego ładowania aplikacji i wysokich możliwości przetwarzania informacji.

 „Pamięci serwerowe są potrzebą chwili, ponieważ firmy starają się lepiej zarządzać swoimi wirtualnymi i opartymi na chmurze platformami oraz rozwijać swoją działalność. Transcend przyjrzał się czynnikom powodującym zwiększenie zapotrzebowania na pamięci serwerowe i zaproponował efektywne rozwiązanie, które pomaga zwiększyć pojemność i zapewnić wzrost wydajności” – mówi Agnus Wu, szef działu badań i rozwoju DRAM w firmie Transcend.

Nowe moduły pamięci firmy Transcend, DDR3 R-DIMM LV są w pełni przystosowane do obsługi dużej ilości danych i aplikacji intensywnie wykorzystujących pamięć. Redukcja napięcia zasilania ze standardowego 1.5V do 1.35V pozwala obniżyć temperaturę systemu i zapewnia oszczędność energii nawet do 20%. Firma Transcend rozszerzyła również linię pamięci o dodatkową wersję pojemnościową – pojedynczy moduł 8GB. Jego instalacja pozwala zmniejszyć zużycie energii o kolejne 50% (w porównaniu do dwóch modułów 4GB).

Moduły są zgodne ze standardem PC3-12800 (DDR3L-1600) i dodatkowo wyposażone  w wbudowany czujnik termiczny. W stosunku do konkurencyjnych rozwiązań dają możliwość instalacji większej ilości pamięci w pojedynczej platformie, wyższą częstotliwość pracy oraz są bardziej energooszczędne.

Moduły DDR3 R-DIMM LV dostępne są w wersjach 16GB oraz 8GB.  

Model Pojemność Opis
TS2GKR72W6Z 16GB 1600MHz DDR3L REG DIMM (2 Rank x4)
TS1GKR72W6Z 8GB 1600MHz DDR3L REG DIMM (1 Rank x4)
TS1GKR72W6Y 8GB 1600MHz DDR3L REG DIMM (2 Rank x4)
TS1GKR72W6H 8GB 1600MHz DDR3L REG DIMM (2 Rank x8)

 

Gwarancja:

Moduły DDR3 R-DIMM LV są objęte dożywotnią gwarancją producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ