Akcesoria

Raijintek AIDOS lekiem na komputerowy hałas

Raijintek AIDOSWydajny oraz cichy radiator to panaceum dla każdego zatwardziałego pecetowca. Rzecz jasna radiator sam w sobie nie wyda ani jednego decybela dźwięku, ale wentylator już tak. Oto propozycja, która powinna rozwiązać wiele Waszych problemów czyli Raijintek AIDOS.

Przeglądając fora i strony o sprzęcie można co chwilę się natknąć na sytuacje gdy procesor na pudełkowym chłodzeniu potrafi osiągnąć nawet 95 stopni i po prostu się wyłączyć. W dodatku niektóre modele po osiągnięciu już temperatury 80 stopni zaczynają pracować najpierw o jedną czwartą, a później nawet o połowę wolniej. Sprzęt, który się często przegrzewa zaczyna się coraz częściej psuć i niestety jakimś cudem zdarza się, ze pada akurat po upływie gwarancji.

Nie trudno sobie wyobrazić zdenerwowanie w momencie, gdy człowiek gra w najnowszą strzelankę ze znajomymi wieczorem i po paru minutach wszystko zaczyna działać dwa razy wolniej, a przeciwnicy tylko wybijają Ciebie jak bezbronną kaczkę. Przecież nie po to chyba człowiek kupuje komputer za kilka tysięcy złotych, aby teraz nie korzystać w pełni z jego możliwości.

Rozwiązaniem jest zaprojektowane przez niemieckich inżynierów chłodzenie na procesor Raijintek AIDOS. Posiada ono cztery grube miedziane rurki cieplne, które bezpośrednio dotykają gorącego rdzenia i wychodzą od niego w dwie strony do aluminiowych żeberek, gdzie mogą ze spokojem oddać ciepło. Radiator ten chłodzony jest przez opatentowany wentylator typu PWM, co oznacza że przy przeglądaniu internetu, odpisywaniu na emaile czy oglądaniu filmu wszystko będzie chodzić na najniższych obrotach z praktycznie niesłyszalnym natężeniem dźwięku.

Raijintek AIDOS 2

W momencie jednak, gdy odpalamy najnowsze tytuły gier i będziemy potrzebować sto procent mocy od naszego procesora przez długi czas, to wentylator wchodzi na wyższe obroty, tak aby grafika chodziła w pełni płynnie i nie było w niej żadnych skoków, ani co gorsze automatycznego wyłączenia się komputera z powodu przegrzania się.

Raijintek AIDOS 3

Instalacja modelu Raijintek AIDOS jest szybka i prosta, a kompatybilny on jest z wszystkimi najnowszymi procesorami Intela i AMD. Chłodzenie ze względu na wysokość, która wynosi 136mm, zmieści się w każdej standardowej obudowie komputerowej.

Cooler dostępny już w polskich sklepach. Sugerowana cena detaliczna: 69,90 zł brutto.

Dane techniczne:

 • Nazwa: Chłodzenie na procesor – RAIJINTEK Aidos
 • Kod producenta: 0P105246
 • Kod EAN: 4715109920024
 • Przeznaczenie: ciche i wydajne chłodzenie na procesor do komputera stacjonarnego
 • Wymiary: 95 x 136 x 55 mm (szer. x wys. x głęb.)
 • Materiał: aluminium (żeberka radiatora, spód), miedź (rurki cieplne)
 • Waga: 325 g (bez wentylatora)
 • Rurki cieplne: 4x o średnicy 6 mm (wychodzące w dwie strony)
 • Wentylator:
  Wielkość: 92 mm
  Głośność: od 17 do 29,8 dBA
  Prędkość obrotowa: od 1000 do 2400 obr / min
  Przepływ powietrza: maksymalnie 89,6 m3 / h
  Ciśnienie statyczne: 4,2 mmH2O
  Napięcie pracy: od 7 do 12V
  Złącze: 4-pin PWM
  MTBF wentylatora: 40000h
 • Kompatybilność:
  Intel Socket 775, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011
  AMD Socket AM2, AM2 (+), AM3 (+), FM1, FM2
 • Cechy dodatkowe:
  Prosta i szybka instalacja – instrukcja w zestawie
  Śrubki montażowe w zestawie
  Gumowe kołki antywibracyjne w zestawie
  Możliwość instalacji drugiego wentylatora
  Pasuje do większości obudów komputerowych
  Współpraca z najnowszymi procesorami Intel Haswell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ