Finanse

Steve Ballmer odchodzi na emeryturę

steve ballmerFirma Microsoft poinformowała, że Steve Ballmer, CEO, zdecydował się przejść na emeryturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy, gdy tylko dobiegnie końca proces wyboru jego następcy. Do tego czasu Ballmer pozostanie na stanowisku prezesa. Do jego najważniejszych zadań będzie należało przeprowadzenie Microsoft przez kolejne etapy transformacji firmy w dostawcę urządzeń i usług.

Czas na takie zmiany nigdy nie jest idealny, ale teraz mogę powiedzieć, że nadeszła właściwa chwila.” – powiedział Steve Ballmer. „Rozpoczęliśmy wdrażanie nowej strategii z nową organizacją i mamy świetny zespół zarządzający. Zgodnie z moimi pierwotnymi planami moje przejście na emeryturę zbiegłoby się z kluczowym momentem zmian w firmie, która dąży do tego, by dzięki oferowanym produktom i usługom wspierać swoich klientów w działaniach, które są dla nich najważniejsze. Potrzebujemy CEO, który stanie na czele firmy na długo, zmierzając w tym nowym kierunku.

Zarząd powołał specjalną komisję do zarządzania procesem rekrutacyjnym. Jest ona kierowana przez Johna Thompsona, niezależnego dyrektora Zarządu. W skład komisji wchodzą oprócz niego: Bill Gates, Prezes Zarządu, Chuck Noski, Prezes Komisji Audytowej oraz Steve Luczo, Przewodniczący Komisji ds. Wynagrodzeń. Komisja współpracuje z Heidrick & Struggles International Inc., wiodącą firmą rekrutacyjną, która rozważy kandydatów zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji.

Głównym celem Zarządu jest obecnie efektywne przekształcenie Microsoft w firmę odnoszącą sukcesy w segmencie urządzeń i serwisów” – powiedział John Thompson. „Realizując to zadanie, skupiamy się na wyborze nowego CEO, który wspólnie z zespołem zarządzającym zaplanuje kierunek rozwoju firmy i wdroży odpowiednie działania na wysoce konkurencyjnym rynku.

Jako członek grupy zaangażowane w zespół planowania sukcesji, będę współpracować z innymi członkami zarządu w wyborze nowego, świetnego CEO” – powiedział Gates. „Cieszę się, że Steve będzie pełnił swoją funkcję do tego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ