Polecane Poradniki

Optymalizacja strony www, a pozycjonowanie czyli małe kompendium SEO


magnifying-glass-76520_640Być w TOP10 – to minimum socjalne aby realizować wszelkie przedsięwzięcia nie tylko ecommerce. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co wpływa na pozycję naszych stron.

SEO to skrót z języka angielskiego: Search Engine Optimization. W przełożeniu na język ludzki oznacza to udoskonalenie naszej strony www oraz wyeliminowanie z niej błędów, które obniżają widoczność naszej witryny w wyszukiwarce Google.

Podstawy SEO

Należy pamiętać, że w optymalizacji SEO najważniejsza jest nasza strona, a w tym:

  • tytuł witryny
  • opisy meta
  • znaczniki mikrodaty
  • nagłówki na stornie głównej i podstronach
  • pogrubienia słów kluczowych w tekście
  • unikatowa zawartość strony (również grafiki)

Oryginalna i autorska treść zagwarantuje nam dobrą indeksację oraz na starcie potencjalnie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zatem opisujemy sposób na aktualizację oprogramowania w naszym telefonie napiszmy poradnik samodzielnie, a nie kopiujmy czy lekko modyfikujmy o z innych stron.

Backlinki

Linki zewnętrze (przychodzące) nazywane backlinkami to temat rzeka. Możemy wstępnie rozróżnić ich dwa podstawowe rodzaje; Są to linki nofollow oraz dofollow. Według polityki Google powinno stosować się przeważnie linki nofollow, gdyż teoretycznie za nadmiar linków dofollow możemy otrzymać filtr lub bana strony. Dlatego też dobrym sposobem na zdobywanie linków jest ich publikacja na forach, na blogach w komentarzach oraz na portalach społecznościowych. Zapewni nam to odpowiedni wachlarz i różnorodną proporcję linków przychodzących z rozróżnieniem na wyżej wymienione atrybuty.

Pozyskiwanie linków – przewodnik

Oprogramowanie do SEO

Istnieje również wiele możliwości programowego zdobywania backlinków. Bardzo popularne jest katalogowanie stron w dobrych, uznanych katalogach, które nie są „zaśmiecone” bezwartościową treścią. Katalogi stron do serwisy, które agregują wpisy z informacjami o zewnętrznych stronach z podziałem na różne kategorie. Tyle ile na rynku istnieje branż, tyle też znajdziemy kategorii w katalogach stron, czy to płatnych czy też bezpłatnych.

Uwagi

Należy zwrócić uwagę na to, iż każde oprogramowanie użytkowane zgodnie z jego przenaczeniem oraz „z głową” znacząco da nam korzyści w pozycjach naszej strony w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy jednak, że strony tworzymy dla naszych użytkowników, a nie tylko dla samego Google. Pamiętajcie, że treść jest królem (Content is King).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ