Gadżety Polecane

Czy wiesz już, jaki tablet kupić?

acer-iconia-tab-a3-a10.1954918.2

Tablety to przede wszystkim EKRAN. Owszem, liczy się pamięć, szybkość, czas trzymania baterii, etc., ale wszystko to jest drugorzędne względem ekranu. Nie biorąc pod uwagę wielkości i typu matrycy oraz rozdzielczości – lub myśląc o tym dopiero na samym końcu – popełniasz błąd!
Jaki tablet kupić, czyli… rozmiar ma znaczenie!


Na rynku znajdziesz tablety o przekątnych od 7 do 13,3 cali. Najczęściej wybierane są 7- i 8-calowe, a także 9,7”oraz 10,1”. Do przeglądania Internetu i pisania maili wystarczy tablet o przekątnej ekranu 7”, jeśli chcemy oglądać filmy, tworzyć multimedialne treści oraz pracować – lepiej postawić na tablety nieco większe – 9,7 lub 10,1”.

Jaki tablet kupić? Z jak najwyższą rozdzielczością ekranu!
O ile rozmiar tabletu dobieramy pod kątem miejsca i sposobu korzystania z niego oraz indywidualnych preferencji, o tyle w przypadku rozdzielczości zasada jest jedna – im wyższa rozdzielczość w tablecie, tym lepiej. Naprawdę warto zainwestować w dobry obraz! Różne marki oferują już tablety z rozdzielczością wyższą niż Full HD – WQXGA 2560 x 1600 pixeli oraz QXGA 2048 x 1536 pixeli.

Jaki tablet kupić – niższa cena czy lepsza jakość matrycy?
Najczęściej wybierane typy matryc, to: TN, MVA i IPS. TN to – niestety – zdecydowane zwycięstwo ceny nad jakością. Matryce te charakteryzują kiepskie kąty widzenia i słaby kontrast. Tablety z matrycą MVA cechują natomiast lepsze kąty widzenia, jednak kontrast i odzwierciedlenie barw nadal pozostawiają wiele do życzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest matryca IPS. Dobrze odwzorowuje barwy, a kąty widzenia i kontrast są tak dobre, że obraz na ekranie komfortowo ogląda się i w pomieszczeniu i na zewnątrz oraz z różnych pozycji, nie tylko na wprost.

Tablety możesz kupić na http://www.agito.pl/notebooki-i-netbooki/tablety/4090.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ