Akcesoria Gadżety Polecane

Catzilla: polski program testujący komputery z szansą na globalny sukces – [wideo]

catzilla

Dzisiaj odbyła się premiera długo oczekiwanego programu ALLBenchmark Catzilla 1.0, który ma szansę wyznaczyć nowy światowy standard w dziedzinie mierzenia wydajności komputera. Po przeprowadzeniu testu wynik wskazuje, w których zaawansowanych graficznie grach uzyskamy płynną rozgrywkę.

Catzilla może stać się jednym z dwóch najpopularniejszych benchmarków stosowanych przez entuzjastów gier na całym świecie.

Pierwszy polski benchmark wyróżnia się efektowną animacją i systemem rekomendacji umożliwiającym dobranie odpowiedniego sprzętu do danych gier komputerowych. Po przeprowadzeniu testu użytkownik otrzymuje wynik oraz odznakę określającą moc komputera (w sumie 12 stopni). Dzięki temu systemowi wyniki będą mogły porównywać osoby niekoniecznie zaznajomione ze szczegółami technicznymi.

Catzilla_Logo

Nowy program jest pomysłem twórców popularnego ALLPlayera. ALLBenchmark Catzilla powstał we współpracy ze studiem Platige Image (m.in. grafika w grach Wiedźmin czy Cyberpunk 2077) odpowiedzialnym za koncepcję i stronę graficzną oraz studiem Plastic, które zapewniło między innymi silnik graficzno-fizyczny.

Tomek Bagiński z Platige Image zaproponował współpracę ze studiem Plastic, które produkuje gry wideo dla Sony. Był to zdecydowanie najlepszy kandydat do realizacji tego przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego, a o popularności projektu może świadczyć fakt, że już wersja beta została pobrana ponad 200 000 razy przez użytkowników z całego świata

– mówi jeden z pomysłodawców Maciek Matuszewski z ALLPlayer Group.

Animacja, która jest wyświetlana podczas przeprowadzania testu ALLBenchmark Catzilla, to wybuchowa mieszanka stylu inspirowana filmami o Godzilli, anime typu Evangelion czy internetowymi memami longcats. Całość przedstawia postapokaliptyczną wizję świata osadzoną mocno w klimacie gier komputerowych.

ALLBenchmark Catzilla testuje wydajność netbooków, ultrabooków, laptopów i komputerów stacjonarnych z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, 7 lub 8. Program w wersji 1.0 można pobrać ze strony internetowej www.catzilla.com.

 

Film przedstawiający animację:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ