Lenovo ThinkCentre – nowa linia komputerów stacjonarnych

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego miniaturowego komputera stacjonarnego ThinkCentre M92p. Jest to pierwszy w branży komputer stacjonarny z technologią Intel vPro o objętości zaledwie jednego litra i szerokości piłki golfowej (34,5 mm).

ThinkCentre M92p oraz nowe miniaturowe komputery stacjonarne ThinkCentre M92/M72e wyróżniają się innowacyjnym, niewielkim formatem („tiny”). Umożliwia on ustawienie komputera w niemal dowolnym miejscu i korzystanie z najwyższej klasy wydajności, jaką zapewniają procesory do poziomu Intel Core vPro 3 generacji.

Komputer ThinkCentre o miniaturowym formacie jest wyposażony w najnowsze funkcje optymalizujące zużycie energii, zwiększające niezawodność i ułatwiające zarządzanie. Jest to świetny komputer stacjonarny dla użytkowników potrzebujących dużej mocy obliczeniowej w niewielkiej obudowie. Firma Lenovo zapowiedziała także wprowadzenie do oferty nowego komputera All-In-One ThinkCentre M92z oraz panoramicznego monitora ThinkVision LT2323z wysokiej klasy funkcjami łączności VoIP.

Wielkie możliwości małego ThinkCentre

ThinkCentre jako pierwszy komputer stacjonarny o miniaturowym formacie korzysta z technologii Intel vPro. Można go wygodnie umieścić na biurku, zawiesić na ścianie czy zamocować pod blatem. Choć pasuje on z powodzeniem do coraz mniejszych współczesnych biur, procesory do poziomu Intel® Core™ i5 3 generacji gwarantują bezkompromisową wydajność jego pracy. Miniaturowy M92/M92p może działać z czterema monitorami w trybie mozaikowym lub trzema niezależnymi monitorami bez potrzeby stosowania dodatkowej karty graficznej. Z myślą o miniaturowym formacie komputerów firma Lenovo poszerza także ofertę swoich akcesoriów.

Miniaturowe komputery stacjonarne M92/M92p/M72e można opcjonalnie wyposażyć w dyski SSD  lub tradycyjne dyski twarde, zintegrowane układy graficzne, złącza USB 3.0 i łączność Wi-Fi. Zgodność z wymaganiami certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 3 for Windows 7 (EE3) umożliwia szybkie uruchamianie systemu tych miniaturowych komputerów — trwa ono o 30% krócej niż w przypadku niezoptymalizowanych komputerów stacjonarnych1. Użytkownicy mogą mieć pewność bezpieczeństwa informacji dzięki udoskonalonej ochronie danych przy użyciu układu zabezpieczającego TPM oraz macierzy RAID 0, 1. PC Cloud Manager działający z technologią Intel vPro umożliwia menedżerom IT zdalne zarządzanie firmowymi komputerami przy użyciu przeglądarki internetowej. Nie wymaga to żadnej konsoli zarządzania. Miniaturowe komputery M92/M92p/M72e mają certyfikaty EPEAT Gold, UL Environment Gold, Energy Star, GREENGUARD i Cisco EnergyWise.

All-in-One nowej generacji

Komputer AIO ThinkCentre M92z w wersji 20- i 23-calowej umożliwia wydajną pracę dzięki takim zaletom, jak:

procesor do poziomu Intel Core vPro i7 3. generacji
do 1 TB pamięci masowej z opcjonalnymi dyskami SSD lub tradycyjnymi dyskami twardymi
opcjonalna osobna karta graficzna AMD Radeon 1 GB w modelu 23-calowym z ekranem dotykowym

Komputer AIO M92z o certyfikowanej zgodności z komunikatorem Microsoft Lync jest przeznaczony do współpracy w środowisku biznesowym: nowy, 23-calowy ekran IPS LED jest widoczny pod kątem 178 stopni, a wbudowana kamera internetowa HD umożliwia efektywne korzystanie z łączności VoIP. Opcjonalnie można także skorzystać z niezwykle skutecznej opcji antyodblaskowej z obsługą wielodotykową. Komputer ten jest standardowo wyposażony w rozwiązanie Dolby Advanced zapewniające wspaniałe wrażenia dźwiękowe. Przy użyciu wbudowanej technologii Wi-Fi można łatwo łączyć się z Internetem, a udoskonalona konstrukcja umożliwia szybki, beznarzędziowy serwis i rozbudowę. M92z jest nie tylko wydajny i łatwy w zarządzaniu, ale należy też do najbardziej ekologicznych komputerów AIO w branży: jego plastikowe elementy zawierają ponad 50% materiałów z odzysku pokonsumenckiego, a o jego energooszczędności i aspektach ekologicznych świadczą certyfikaty takie, jak EPEAT Gold, UL Environment Gold, Energy Star, TCO Edge, GREENGUARD, Cisco EnergyWise i TUV Green Mark.

Monitor z funkcjami transmisji głosu i emisji dźwięku

23-calowy ThinkVision LT2323z to pierwszy monitor o potwierdzonej zgodności z komunikatorem Microsoft Lync. Został on opracowany specjalnie w celu zwiększenia możliwości komunikacji VoIP. Zastosowana w nim technologia ekranu IPS umożliwia oglądanie wyraźnego obrazu wielu osobom jednocześnie, niezależnie od kąta widzenia. Uczestnictwo w grupowych spotkaniach wirtualnych ułatwia wbudowana kamera o jakości Full HD, głośniki oraz podwójny mikrofon cyfrowy z funkcją eliminacji hałasu i regulacją ustawień. Jeszcze większą efektywność umożliwia praca w trybie podwójnego ekranu — użytkownicy zyskują dwa monitory w jednym. Monitor można ponadto wygodnie podnosić, przechylać i obracać. Z przodującymi w branży technologiami LT2323z idą w parze najwyższe standardy bezpieczeństwa ekologicznego i energooszczędności, takie jak UL Environment Gold, TUV Green Mark, Energy Star, TCO Edge i EPEAT Gold. Lenovo LT2323z to także pierwszy w branży monitor z certyfikatem TUV Green Mark.

Ceny i dostępność

Miniaturowy komputer stacjonarny ThinkCentre M72e/M92/M92p, komputer stacjonarny All-In-One ThinkCentre M92z oraz monitor ThinkVision będą dostępne w Polsce od trzeciego kwartału (lipiec) 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.