Komputery

Lenovo ThinkCentre – nowa linia komputerów stacjonarnych

Firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego miniaturowego komputera stacjonarnego ThinkCentre M92p. Jest to pierwszy w branży komputer stacjonarny z technologią Intel vPro o objętości zaledwie jednego litra i szerokości piłki golfowej (34,5 mm).

ThinkCentre M92p oraz nowe miniaturowe komputery stacjonarne ThinkCentre M92/M72e wyróżniają się innowacyjnym, niewielkim formatem („tiny”). Umożliwia on ustawienie komputera w niemal dowolnym miejscu i korzystanie z najwyższej klasy wydajności, jaką zapewniają procesory do poziomu Intel Core vPro 3 generacji.

Komputer ThinkCentre o miniaturowym formacie jest wyposażony w najnowsze funkcje optymalizujące zużycie energii, zwiększające niezawodność i ułatwiające zarządzanie. Jest to świetny komputer stacjonarny dla użytkowników potrzebujących dużej mocy obliczeniowej w niewielkiej obudowie. Firma Lenovo zapowiedziała także wprowadzenie do oferty nowego komputera All-In-One ThinkCentre M92z oraz panoramicznego monitora ThinkVision LT2323z wysokiej klasy funkcjami łączności VoIP.

Wielkie możliwości małego ThinkCentre

ThinkCentre jako pierwszy komputer stacjonarny o miniaturowym formacie korzysta z technologii Intel vPro. Można go wygodnie umieścić na biurku, zawiesić na ścianie czy zamocować pod blatem. Choć pasuje on z powodzeniem do coraz mniejszych współczesnych biur, procesory do poziomu Intel® Core™ i5 3 generacji gwarantują bezkompromisową wydajność jego pracy. Miniaturowy M92/M92p może działać z czterema monitorami w trybie mozaikowym lub trzema niezależnymi monitorami bez potrzeby stosowania dodatkowej karty graficznej. Z myślą o miniaturowym formacie komputerów firma Lenovo poszerza także ofertę swoich akcesoriów.

Miniaturowe komputery stacjonarne M92/M92p/M72e można opcjonalnie wyposażyć w dyski SSD  lub tradycyjne dyski twarde, zintegrowane układy graficzne, złącza USB 3.0 i łączność Wi-Fi. Zgodność z wymaganiami certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 3 for Windows 7 (EE3) umożliwia szybkie uruchamianie systemu tych miniaturowych komputerów — trwa ono o 30% krócej niż w przypadku niezoptymalizowanych komputerów stacjonarnych1. Użytkownicy mogą mieć pewność bezpieczeństwa informacji dzięki udoskonalonej ochronie danych przy użyciu układu zabezpieczającego TPM oraz macierzy RAID 0, 1. PC Cloud Manager działający z technologią Intel vPro umożliwia menedżerom IT zdalne zarządzanie firmowymi komputerami przy użyciu przeglądarki internetowej. Nie wymaga to żadnej konsoli zarządzania. Miniaturowe komputery M92/M92p/M72e mają certyfikaty EPEAT Gold, UL Environment Gold, Energy Star, GREENGUARD i Cisco EnergyWise.

All-in-One nowej generacji

Komputer AIO ThinkCentre M92z w wersji 20- i 23-calowej umożliwia wydajną pracę dzięki takim zaletom, jak:

procesor do poziomu Intel Core vPro i7 3. generacji
do 1 TB pamięci masowej z opcjonalnymi dyskami SSD lub tradycyjnymi dyskami twardymi
opcjonalna osobna karta graficzna AMD Radeon 1 GB w modelu 23-calowym z ekranem dotykowym

Komputer AIO M92z o certyfikowanej zgodności z komunikatorem Microsoft Lync jest przeznaczony do współpracy w środowisku biznesowym: nowy, 23-calowy ekran IPS LED jest widoczny pod kątem 178 stopni, a wbudowana kamera internetowa HD umożliwia efektywne korzystanie z łączności VoIP. Opcjonalnie można także skorzystać z niezwykle skutecznej opcji antyodblaskowej z obsługą wielodotykową. Komputer ten jest standardowo wyposażony w rozwiązanie Dolby Advanced zapewniające wspaniałe wrażenia dźwiękowe. Przy użyciu wbudowanej technologii Wi-Fi można łatwo łączyć się z Internetem, a udoskonalona konstrukcja umożliwia szybki, beznarzędziowy serwis i rozbudowę. M92z jest nie tylko wydajny i łatwy w zarządzaniu, ale należy też do najbardziej ekologicznych komputerów AIO w branży: jego plastikowe elementy zawierają ponad 50% materiałów z odzysku pokonsumenckiego, a o jego energooszczędności i aspektach ekologicznych świadczą certyfikaty takie, jak EPEAT Gold, UL Environment Gold, Energy Star, TCO Edge, GREENGUARD, Cisco EnergyWise i TUV Green Mark.

Monitor z funkcjami transmisji głosu i emisji dźwięku

23-calowy ThinkVision LT2323z to pierwszy monitor o potwierdzonej zgodności z komunikatorem Microsoft Lync. Został on opracowany specjalnie w celu zwiększenia możliwości komunikacji VoIP. Zastosowana w nim technologia ekranu IPS umożliwia oglądanie wyraźnego obrazu wielu osobom jednocześnie, niezależnie od kąta widzenia. Uczestnictwo w grupowych spotkaniach wirtualnych ułatwia wbudowana kamera o jakości Full HD, głośniki oraz podwójny mikrofon cyfrowy z funkcją eliminacji hałasu i regulacją ustawień. Jeszcze większą efektywność umożliwia praca w trybie podwójnego ekranu — użytkownicy zyskują dwa monitory w jednym. Monitor można ponadto wygodnie podnosić, przechylać i obracać. Z przodującymi w branży technologiami LT2323z idą w parze najwyższe standardy bezpieczeństwa ekologicznego i energooszczędności, takie jak UL Environment Gold, TUV Green Mark, Energy Star, TCO Edge i EPEAT Gold. Lenovo LT2323z to także pierwszy w branży monitor z certyfikatem TUV Green Mark.

Ceny i dostępność

Miniaturowy komputer stacjonarny ThinkCentre M72e/M92/M92p, komputer stacjonarny All-In-One ThinkCentre M92z oraz monitor ThinkVision będą dostępne w Polsce od trzeciego kwartału (lipiec) 2012.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ