Polecane Technologia

Sapphire HD 7790 OC z cichym i wydajnym chłodzeniem Dual-X

sapphireSAPPHIRE zaprezentował swoją pierwszą kartę z serii HD 7790, Radeona HD 7790 OC z dwuwentylatorowym chłodzeniem Dual-X, które wydajnie schładza układ graficzny i pamięci najnowszego modelu przy zachowaniu cichej pracy.

SAPPHIRE HD 7790 OC Dual-X to wersja fabrycznie podkręcona: z taktowaniem rdzenia na poziomie 1075 MHz i taktowaniem pamięci równym 1600 MHz. Karta SAPPHIRE HD 7790 OC Dual-X bazuje na 28-nanometrowym procesorze o nazwie kodowej Bonaire i wyposażona jest w 1 GB szybkiej pamięci GDDR5. Sprzęt oparto na architekturze GCN z 896 procesorami strumieniowymi. Ponadto najnowszy Radeon od SAPPHIRE korzysta z wszystkich technologii charakterystycznych dla rodziny HD 7000. Karta HD 7790 OC Dual-X jest zgodna z każdym PC wyposażonym w slot PCI-E x16 Gen 3.0 i obsługuje tryb CrossFire.

Warto dodać, że wkrótce na rynku pojawi się również standardowa wersja karty SAPPHIRE HD 7790, także wyposażona w 1 GB pamięci. Następny model z serii z HD 7790 od SAPPHIRE będzie taktowany zegarami 1000/1500 MHz. System chłodzenia SAPPHIRE HD 7790 1 GB oparty będzie na jednym wentylatorze i dwóch rurkach cieplnych. Reszta specyfikacji pozostanie bez zmian w stosunku do modelu OC Dual-X Karta graficzna SAPPHIRE HD 7790 OC wspiera opatentowaną przez firmę SAPPHIRE technologię FleX i potrafi wyświetlać jednocześnie do czterech oddzielnych obrazów z osobnym dźwiękiem. Gwarancję pełnego wykorzystania technologii AMD Eyefinity i AMD HD3D dają cztery nowoczesne złącza: dwa złącza DVI (DVI-I oraz DVI-D), jedno HDMI, a także jedno DisplayPort. Do wyświetlania obrazu na trzech monitorach nie są potrzebne aktywne adaptery. Aby pracować na czterech monitorach, należy podłączyć monitor z portem DisplayPort lub użyć aktywnego adaptera.

Pakiet innowacyjnych funkcji

Rodzinę kart SAPPHIRE HD 7700 wyposażono ponadto w nowe lub usprawnione funkcje:

ZeroCore Power – pozwala znacząco ograniczyć pobór energii przez kartę graficzną poprzez zmniejszenie taktowań do minimalnych wartości; sprzęt pobierze jedynie około 3 W przy wygaszonym ekranie w trybie bezczynności i około 15 W podczas wyświetlania statycznego obrazu. Co więcej, w trybie QuadCrossFireX, ZeroCore Power wyłączy podrzędne urządzenia (wraz z ich chłodzeniami), dzięki czemu będą one pobierać tylko po kilka watów energii elektrycznej.
PowerTune – odpowiednio zarządza taktowaniami oraz sekcją zasilania, by w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości karty. Technologia PowerTune gwarantuje bardziej stabilną pracę sprzętu i wydłuża żywotność układu zasilania, co przekłada się na dłuższą bezawaryjną pracę urządzenia.
PRT (Partially Resident Textures) – poprawia jakość generowanych obrazów poprzez wykorzystanie ogromnych, szczegółowych tekstur, których niewidoczna część nie jest ładowana do pamięci lokalnej; dzięki temu procesor graficzny zostaje częściowo odciążony od obliczeń.
APP Acceleration – wspomaga działanie wymagających aplikacji, umożliwiając korzystanie z bardzo dużej wydajności procesora graficznego do obliczeń równoległych, takich jak np. kodowanie wideo.
AMD Steady Video – stabilizuje obraz podczas odtwarzania amatorskich filmów nakręconych bez statywu.

Nowoczesne rozwiązania w serii HD 7000

W kartach z serii Radeon HD 7000 zaimplementowano także następujące rozwiązania i usprawnienia:

zapewniono pełną zgodność z bibliotekami DirectX 11.1, Open GL 4.2 i standardem OpenCL 1.2, systemem Windows 8 oraz z interfejsem programowania aplikacji Direct Compute 11.1
wykorzystano nowoczesne teselatory dziewiątej generacji, nawet dwa razy wydajniejsze od zastosowanych na karcie Radeon HD 6970
poprawiono jakość filtrowania anizotropowego
zagwarantowano pełną zgodność ze złączem PCI-Express 3.0
zastosowano standard HDMI 1.4a wspierający projekcję stereoskopowego obrazu 3D przy odświeżaniu 120 Hz (po 60 Hz na każde oko) i umożliwiający podłączenie projektorów 4K nowej generacji za pomocą pojedynczego wyjścia HDMI 1.4a lub DisplayPort 1.2 HBR2
usprawniono UVD (Unified Video Decoder).

Specyfikacja:

Model SAPPHIRE HD 7790 OC Dual-X
Procesor graficzny Bonaire
Proces technologiczny 28 nm
Pamięć 1 GB GDDR5 128-bit
Procesory strumieniowe 896
Jednostki teksturujące 48
Jednostki ROP 16
Zegar procesora graficznego 1075 MHz
Zegar pamięci 1600 MHz
System chłodzenia Aktywny, Dual-X
Wyjścia DisplayPort, HDMI, 2 x DVI (DVI-I, DVI-D)
Interfejs PCI-Express 3.0
TDP ~ 90 W
Dodatkowe zasilanie 6-pin

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna karty SAPPHIRE HD 7790 OC Dual-X wynosi 629 zł brutto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ