Edukacja Technologia

Monitor dokujący USB marki PHILIPS

231P4UPES_miniFirma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, prezentuje 23-calowy monitor 231P4UPES, który podłączony do notebooka za pomocą kabla USB, spełnia rolę stacji dokującej. Model ten oferuje rozszerzoną przestrzeń roboczą, dostęp do urządzeń peryferyjnych oraz wiele innych udogodnień dedykowanych przede wszystkim zastosowaniom biznesowym.
Wystarczy tylko kabel USB

Monitor PHILIPS 231P4UPES przydatny będzie wszystkim tym, którzy korzystają z komputera przenośnego. Trzy porty USB, w tym dwa USB 3.0 służące do szybkiego przesyłania danych i jeden USB 2.0, zapewniają natychmiastowy dostęp do podłączonych urządzeń peryferyjnych, na przykład drukarki, napędów zewnętrznych, aparatu czy myszki. Kabel USB 3.0 służy do podłączania urządzeń, a także do bezpośredniego łączenia z Internetem lub siecią intranet przez zintegrowany port Ethernet. Szczególnie docenią te możliwości użytkownicy ultrabooków, które z racji swojej konstrukcji mają ograniczoną liczbę portów, a więc i okrojone możliwości podłączania wielu urządzeń.

„Jesteśmy dumni i zadowoleni z wprowadzenia nowego monitora – stacji dokującej do notebooków” – mówi Thomas Schade, wiceprezes MMD w Europie. „Dzisiejsi profesjonaliści to ludzie niezwykle mobilni, mogący pracować dosłownie wszędzie. Gdziekolwiek się wybierają, ich notebooki wędrują razem z nimi. Perspektywa plątaniny kabli przy każdej próbie podłączenia swojego urządzenia do lokalnego sprzętu nie jest zbytnio atrakcyjna. Nasz monitor pozwala podłączyć się bez zbędnych komplikacji i za sprawą jednego kabla USB natychmiast uzyskać dostęp do całej gamy urządzeń peryferyjnych – zwiększając tym samym efektywność działań”.

Dzisiejszy model pracy sprawia, że ludzie często wychodzą poza ściany swojego biura – uczestniczą w spotkaniach grupowych, odbywają wspólne burze mózgów, prowadzą prezentacje dla klientów. PHILIPS 231P4UPES jest idealnym rozwiązaniem dostosowanym do tych potrzeb. Użytkownicy podłączają swoje notebooki, by uzyskać dostęp do pulpitu lub wspólnych plików. W czasie wideokonferencji dodatkowym wsparciem są wbudowane w monitor głośniki i złącza audio.

Zwiększenie przestrzeni roboczej

Posiadacze notebooków o niewielkiej przekątnej ekranu docenią w monitorze PHILIPS 231P4UPES powierzchnię 23-calowego ekranu, który wyświetla obraz o rozdzielczości Full HD 1920×1080. Podstawa monitora pozwala m. in. na regulację jego wysokości w zakresie 13 cm, wyposażona jest również w AutoPivot, czyli automatyczne wykrywanie obrotu monitora o 90 stopni i dostosowanie obrazu do nowego układu. Dostępna jest polska wersja językowa OSD.

Oszczędność energii

Nowy monitor został zaprojektowany z myślą o jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej, zgodnie ze standardami EPEAT Gold oraz TCO 6.0. PHILIPS 231P4UPES wyposażony jest w czujnik PowerSensor, dzięki któremu ekran przyciemnia się automatycznie, kiedy użytkownik odchodzi od monitora. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii nawet o 80%.

Monitor waży 5,30 kg przy wymiarach 547×515×220 mm (z podstawą).

Specyfikacja:

PHILIPS 231P4UPES
Typ i rozmiar panelu    23″ (58.4 cm) TFT LCD
Podświetlenie    Białe diody LED
Natywna rozdzielczość    1920×1080 (60 Hz)
Kąt widzenia    170º (w poziomie) / 160º (w pionie), C/R > 10
Maksymalna jasność    250 cd/m²
Szczytowy kontrast dynamiczny    20 000 000:1
Wielkość piksela    0.265 mm
Maks. liczba wyświetlanych kolorów    16,7 mln
Dostępne złącza    Porty USB: USB 2.0×1, USB 3.0×2
Wejście sygnału: USB 3.0 (upstream), D-Sub
Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja i synchronizacja na zielonym (tylko D-Sub)
RJ45: przez USB
Wejście mikrofonu: przez USB i mini jack
Wyjście słuchawkowe: przez USB i mini Jack
Podstawa    Regulacja wysokości: 130 mm
Pivot: 90 stopni
Przechylenie w prawo/lewo: -65/65 stopni
Pochylenie w przód/tył: -5/+20 stopni
Spełniane wymagania i standardy    BSMI, CE Mark, FCC Class B, GOST, PSB, SASO, SEMKO, TCO 6.0, TUV Ergo, TUV/GS, UL/cUL, WEEE
DisplayLink    Instalacja dla PC i MAC

Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena monitora PHILIPS 231P4UPES wynosi 1 364 PLN z VAT (1 109 PLN bez VAT). Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją w systemie door-to-door.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ