Akcesoria Gadżety Technologia

Czym może zaskoczyć nowy pendrive PQI Connect?

PQI Connect_5_miniRynek zalany jest wszelkiego rodzaju pamięciami przenośnymi. Nie oznacza to jednak aby na bieżąco nie sprawdzać nowych ofert i rozwiązań w tej dziedzinie. Dlatego też rzućmy okiem co oferuje nowy PQI Connect.

Firma PQI prezentuje nową przenośną pamięć Connect 201. Pendrive został wyposażony w dwa interfejsy USB: standardowy USB 2.0 oraz wtyczkę micro USB, umieszczoną po drugiej stronie pendrive’a – która umożliwia podłączenie przenośnej pamięci do smartfonów i tabletów z systemem Android posiadających funkcję hostu OTG (On the Go) bez użycia żadnych przejściówek. W ten sposób użytkownik może szybciej, łatwiej i wygodniej przenosić dane z komputera stacjonarnego bezpośrednio na urządzenie mobilne.

Connect 201 to również dodatkowa pamięć dla urządzeń mobilnych. W zależności od modelu, producent gwarantuje 8GB, 16GB lub 32GB pojemności do przechowywania zdjęć, muzyki bądź filmów.

Obudowa pamięci została wykonana z aluminium, co gwarantuje wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Pendrive wykorzystuje technologię COB (Chip on Board), dzięki czemu udało się znacznie zmniejszyć rozmiary urządzenia. Pamięć przenośna została wyposażona w stylową osłonkę, która chroni micro USB przed kurzem i zanieczyszczeniami, a wyprofilowany otwór pozwala przymocować zawieszkę.

Connect 201 został wyposażony w oprogramowanie Ur-Smart, które oferuje mobilne konto poczty e-mail, umożliwia szyfrowanie danych, łatwy transfer plików pomiędzy nośnikami czy możliwość zablokowania komputera przed niepowołanymi osobami. Dodatkowo, dzięki oprogramowaniu DrUFD użytkownik może przywrócić stan początkowy systemu plików w pamięci przenośnej. Do urządzenia dołączona jest 60-dniowa wersja trial programu antywirusowego NORTON 2013.

Pendrive Connect 201 współpracuje z systemami operacyjnymi: Android / Windows 2000, XP, Vista, 7,8 / Mac 10.x.

Specyfikacja:

Model PQI Connect 201
Pojemność 8, 16, 32 GB
Interfejs USB 2.0
Wtyczki USB 2.0 oraz micro USB
Prędkość odczytu Do 22 MB/s
Prędkość zapisu Do 15 MB/s
Wymiary [mm] 30.0 x 15.6 x 6.4
Waga [g] 4
Dopuszczalna temperatura przechowywania -20°C – 70°C
Dopuszczalna temperatura podczas pracy 0°C  –  65°C
Obsługiwane systemy operacyjne Android / Windows 2000, XP, Vista, 7,8 / Mac 10.x

Gwarancja i cena:

Sugerowane ceny detaliczne produktów wynoszą:

  • 8GB – 59,9 PLN
  • 16GB – 89 PLN
  • 32GB – 139 PLN

Produkty objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Dostępność:

Produkt dostępny w salonach firmy Komputronik, Euro-AGD oraz innych partnerów dystrybutora Konsorcjum FEN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ