Technologia

Seasonic X-Series KM3 – cicha i stabilna rewizja zasilaczy

W magazynach polskiego firmy ProLine, będącej oficjalnym dystrybutorem zasilaczy Seasonic, pojawiła się cichsza, niż kiedykolwiek, trzecia odsłona zasilaczy Seasonic X-Series o oznaczeniu KM3. Zasilacze posiadają hybrydowy, pół-pasywny system chłodzenia sterujący japońskim wentylatorem Sanyo Denki San Ace. Urządzenia posiadają certyfikat sprawności 80Plus Gold.

Zasilacze Seasonic X-Series KM3 dostępne są w wersjach o mocy 650W, 750W, 850W. Stanowią one doskonały przykład nieskazitelnego projektu i wykonania od Seasonic, stworzonego z myślą o osobach wymagających wyłącznie „najlepszego”. W testach sprawności przeprowadzanych przez liczne portale zasilacze przekraczają wymagania specyfikacji 80Plus Gold, a szumy i tętnienia napięć są znacznie niższe niż pozwala na to norma ATX. Dla wielu innych producentów mieszczenie się stabilności napięć w 3% jest już nie lada wyczynem. Seasonic udowadnia nam, że nawet przy pełnym obciążeniu seria X-Series KM3 posiada regulację napięć w obrębie 1% od głównych napięć wzorcowych (+3.3, +5V, +12V).

Seasonic X-Series KM3 wyposażono w opatentowany układ „Modułu złącza DC ze zintegrowanym VRM”. Dzięki niemu Seasonic X-Series osiąga niemal idealny proces konwersji prądu stałego (DC-DC) bez pogarszania sprawności urządzenia tak jak ma to miejsce w zwykłych zasilaczach. Po długim oczekiwaniu w końcu dostępny jest jest zasilacz oferujący ultra-wysoką sprawność, znacznie lepszą dynamikę reakcji na gwałtowne zmiany obciążenia i w pełni konfigurowalne rozmieszczenie odpinanego okablowania. Dzięki temu zasilacz Seasonic X-Series KM3 jest dostosowany do spełnienia potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zasilacze Seasonic X-Series z nowej serii KM3 wyposażono w najnowszą wersję w pełni odpinanego okablowania. W serii KM3 jest nowy wygląd okablowania. Teraz okablowanie jest czarne i połączone na stałe w płaskie wiązki, które łatwiej prowadzić wewnątrz obudowy. Seasonic słuchając komentarzy klientów chciał sprawić by okablowanie serii KM3 było bardziej giętkie i zajmowało jednocześnie mniejszą przestrzeń.

Kolejną jego zaletą jest nowatorski, pół-pasywny system chłodzenia sterujący pracę wysokiej jakości japońskiego wentylatora Sanyo Denki San Ace 120. System można skonfigurować tak, aby wentylator włączał się wyłącznie kiedy przekroczymy 30% obciążenia zasilacza. W przedziale od 30% do 50% obciążenia wentylator pracuje na najniższych możliwych obrotach sprawiając, że Seasonic X-Series KM3 to jeden z najcichszych zasilaczy na rynku.

Zalety zasilaczy Seasonic X-Series KM3:

Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold
W pełni odpinane (modularne okablowanie)
Układ konwersji prądu DC-DC dla wysokiej stabilności napięć
Opatentowany system gniazd prądu stałego ze zintegrowanym stabilizatorem napięcia VRM
Hybrydowy układ kontroli wentylatora z trybami S2FC i S3FC
Cichy wentylator Sanyo Denki San Ace 120mm
Stałe kondensatory aluminiowo-polimerowe
Niezawodne japońskie kondensatory przystosowane do pracy przy 105°C
Niska tolerancja wahań napięć z regulacją na poziomie ±1%
Aktywny układ PFC o typowym współczynnik mocy na poziomie 99%
Mocna pojedyncza linia +12V
Wysoko prądowe złącza pokryte złotem
Projekt korzysta z dwustronnej płytki PCB
Doskonała wentylacja dzięki otworom w kształcie plastra miodu
Pełne wsparcie dla zasilania wielu kart graficznych
Kable All-in-One ułatwiają zachowanie porządku w obudowie
Wtyczki z technologią Easy Swap dla łatwego odłączania
Uniwersalne wejście prądu przemiennego
Siedem lat gwarancji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ