Akcesoria Gadżety

Aquaduct 720 XT 5 Ceramic – 1400 watów chłodzenia wodnego

AquaZnana wujątkowo wydajnego chłodzenia wodnego firma Aqua Computer wypuszcza na rynek polski nowy zestaw zewnętrzny – Aquaduct 720 XT mark V Ceramic. Model ten potrafi z łatwością chłodzić komputer, którego procesory, karty graficzne, pamięci oraz dyski twarde wydzielają razem ciepło na poziomie aż 1400W.

Dzięki tym niesamowitym statystykom przy komputerach wydzielających mniejsze ciepło cały zestaw może pracować praktycznie bezgłośnie.

Aquaduct 720 XT posiada graficzny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 256 x 64 px, który jest obsługiwany zarówno dotykowo jak i przez samego pilota dołączonego do zestawu. W środku serii 720 znajdziemy dwie profesjonalne chłodnice z serii Airplex 360 oraz sześć wentylatorów, które steruje się za pomocą regulatora ręcznie. Można je także ustawić na odpowiednie obroty w zależności od temperatury procesora, karty graficznej czy samej wody, której gorąco Aquaduct mierzy przy wyjściu od chłodnicy oraz przy wejściu.

Chłodnica oraz jej obudowa jest wykonana w dużej większości z aluminium, ale przez swoje gabaryty waży aż 12.5 kg. Na dole znajdziemy miernik przepływu wody, więc po poprawnej instalacji całego chłodzenia wodnego będziemy mieć 100% pewność, że woda będzie ze spokojem dochodzić do bloków wodnych na procesorze czy kartach graficznych.

Do aqua computer Aquaduct 720 XT Rev 5 Ceramic dodano oprogramowanie Aquasuite. Przy podłączeniu USB daje ono między innymi możliwość monitorowania stanu obrotów wentylatorów, przepływu wody, temperatur w całym komputerze oraz w samej chłodnicy. Software obsługuje odczyty z sześciu różnych sensorów, które możemy rozmieścić w różnych miejscach. W opcjach znajdziemy pełno statystyk, dzięki czemu możemy porównywać jaki wpływ na temperaturę sprzętu mają różne czynniki jak zmniejszenie prędkości obrotowej wentylatorów.

Dane techniczne:
Nazwa: Chłodnica aqua computer Aquaduct 720 XT mark V Ceramic
Kod producenta: 11229
Kod EAN: 4260073416597
Wymiary: 980 x 224 x 108 mm (wysokość x szerokość x głębokość)
Waga: 12.5 kg
Chłodnica: 2x 360 airplex
Pompa: 12V
Złączki: G 1/4 cala
Wentylator: 6x 120mm
Zużycie prądu: 20W
W zestawie:
Aquaduct 720 XT (całkowicie zewnętrzny)
Graficzny wyświetlacz LCD
Kontroler przepływu wody
Wewnętrzne czujniki temperatury wody wlotowej i wylotowej
Dwie złączki wtykowe G 1/4 cala
Slot PCI z płytką drukowaną do sterowania
Okablowanie między chłodnicą a komputerem
Pilot do sterowania zestawu
Wąż PUR do przepływu wody 2.5m
Jumper ATX
2x Płyn Double Protect Ultra ( 2x 1.000ml)

Zestaw dostępny od 22 marca w hurcie u dystrybutora marki aqua computer na Polskę – firmy Caseking.

Sugerowana cena detaliczna: 2590zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ