Już dzisiaj premiera “God of War: Wstąpienie”

Już dzisiaj premiera gry God of War: Wstąpienie,dostępnej wyłącznie na PlayStation3. Ten prequel jednej z najlepszych serii na PlayStation to stworzona z dbałością o najdrobniej szczegóły opowieść przedstawiająca początki historii spartańskiego wojownika, Kratosa.

Osadzona w świecie greckiej mitologii gra God of War: Wstąpienie przenosi graczy do początków legendy spartańskiego mściciela, Kratosa. Minęło pół roku, odkąd Spartiata stanął nad zwłokami swej żony i dziecka, z dłońmi splamionymi krwią bliskich, których zamordował na skutek machinacji Aresa. Skazany na wieczne męki w więzieniu dla przeklętych, walczy z zesłanym przez Furie obłędem. Kratos postanawia zerwać więzi łączące go z bogami i dokonać zemsty na Aresie. Uzbrojony w ostrza na łańcuchach wojownik zmierzy się z najmroczniejszymi przeciwnikami. Czeka go wiele prób na drodze ku wolności i odkupieniu win.

Po raz pierwszy w historii serii, w grze God of War: Wstąpienie dostępne są tryby rozgrywki dla wielu graczy, które umożliwiają rywalizację nawet 8 osób jednocześnie. Gracze będą mogli przygotować swojego wojownika do walki poprzez dostosowanie jego uzbrojenia oraz zawarcie przymierza z jednym z czterech Bogów: Zeusem, Aresem, Posejdonem i Hadesem.

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologii, zespół studia Santa Monica stworzył tytuł w iście filmowej konwencji. W polskiej wersji językowej gry God of War: Wstąpienie w rolę Kratosa już po raz czwarty wcielił się Bogusław Linda. Z kolei w trybie rozgrywki dla wielu graczy będzie można usłyszeć Michała Żebrowskiego, który ponownie użyczył głosu postaci Herkulesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *