Rozrywka Technologia

ITS wskazuje nową drogę dla Epsona

Użytkownicy dobrze przyjęli pierwszą generację drukarek z systemem stałego zasilania w atrament. Spowodowało, że Epson zdecydował się – na wybranych rynkach – zredukować liczbę modeli urządzeń z atramentem w kartridżach, a zwiększyć liczbę modeli ze stałym zasilaniem w atrament. Dotyczy to urządzeń przeznaczonych dla użytkowników domowych i małych firm.

Ruch ten jest częścią strategii firmy Epson – „niski koszt i wysoka jakość” polegającej na zapewnianiu użytkownikom domowym i niewielkim firmom, urządzeń umożliwiających wysokiej jakości wydruki przy niewielkich kosztach, jednocześnie z uniknięciem problemów związanych z używaniem nieoryginalnych atramentów czy innych systemów uzupełniania atramentu.

Bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w uwagi użytkowników pierwszej generacji naszych urządzeń ze stałym zasilaniem w atrament oraz w to, czego od tych urządzeń oczekują. Decyzja o ograniczeniu sprzedaży modeli z kartridżami, na rynkach gdzie dobrze sprzedają się urządzenia ITS, pozwala się nam skoncentrować się na tym, czego oczekują użytkownicy – dobrej jakości tanich wydruków” – mówi Robert Reszkowski, manager produktów konsumenckich z polskiego oddziału Epson Europe.

Dyskontując swoje doświadczenie w druku atramentowym i technologii MicroPiezo, w 2012 roku Epson stał się pierwszym producentem drukarek, który wypuścił na rynek urządzenia ze zintegrowanym systemem stałego zasilania w atrament. W 2012 roku były to 3 urządzenia pierwszej generacji, bardzo dobrze przyjęte przez rynek. Rok 2013 to osiem nowych tego typu urządzeń, oferujących jeszcze niższe koszty druku przy zachowaniu wysokiej ich jakości.

Każdy z nowych modeli wyposażony jest w zintegrowany z urządzeniem system stałego zasilania z dużymi pojemnikami na atrament oraz dużej pojemności butelkami do ich napełniania. Starannie zaprojektowany system napełniania składający się m.in. ze specjalnych filtrów i szczelnych przykrywek upraszcza napełnianie pojemników drukarki oraz praktycznie eliminuje możliwość ubrudzenia się przy napełnianiu czy transporcie urządzenia. Rozwiązanie firmy Epson – jak żaden inny, podobny system uzupełniania atramentu – objęty jest gwarancją Epson, co daje użytkownikowi poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Rok 2013 jest dla nas bardzo istotny” – dodaje Rafał Pawłowski, manager urządzeń biurowch w polskim oddziale Epson Europe. „Nie tylko rozszerzamy gamę urządzeń ze stałym zasilaniem w atrament, ale i zwiększamy ich funkcjonalność m.in. o łączność sieciową LAN i Wi-Fi, czy zdalny druk iPrint. Wśród nowych urządzeń są także pierwsze urządzenia mono ze stałym zasilaniem w tylko jeden, czarny atrament.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ