Komputery

Profesjonalne układy graficzne NVIDIA NVS

Firma NVIDIA poinformowała dziś o dostępności handlowej profesjonalnych układów graficznych NVIDIA NVS 300 przeznaczonych dla środowisk biznesowych i zapewniających wyjątkową jakość obrazu nawet na ośmiu monitorach jednocześnie, przy niewielkim poborze energii. Procesor graficzny NVS 300 jest o 25% sprawniejszy energetycznie w porównaniu do poprzedniego modelu1. Układ został zaprojektowany do pracy w systemach wymagających wysokiej niezawodności, np. w centrach dowodzenia, na parkietach giełdowych, itp.

Łatwość wdrożenia, niski koszt i wydajność energetyczna procesora graficznego NVS sprawiły, że układ stał się standardem wśród środowisk biznesowych, w których istnieje potrzeba stosowania wielu wyświetlaczy.

Procesor graficzny NVS 300 upraszcza czynności administracyjne działów IT, ponieważ oferuje wszechstronność obsługi wielu wyświetlaczy zamkniętą w niewielkiej karcie o niskim profilu. Niezależnie od wykorzystywanego wyświetlacza (LCD, DLP oraz plazmowe) czy rodzaju systemu, w jakim został zastosowany (mieści się w obudowach typu tower, płaskich stacjach roboczych, a nawet w obudowach SFF), NVS 300 zapewnia świetną jakość obrazu i możliwość podłączenia przez gniazda VGA, DVI, DisplayPort i HDMI, w rozdzielczościach sięgających 2560×1600 pikseli.

Dzięki nowej, wbudowanej technologii NVIDIA Mosaic™2 i oprogramowaniu do zarządzania pulpitami nView®, firmy NVIDIA, procesor graficzny NVS 300 zwiększa produktywność użytkowników, umożliwiając wydajne zarządzanie pulpitami systemu Windows na wielu wyświetlaczach. Technologia NVIDIA Mosaic umożliwia rozciągnięcie paska zadań i przezroczyste skalowanie dowolnej aplikacji nawet na ośmiu wyświetlaczach jednocześnie. Dzięki tej technologii można zastosować jedną lub większą liczba kart z procesorem graficznym NVS 300 do obsługi wielu niezależnych wyświetlaczy lub jednego wyświetlacza o ultrawysokiej rozdzielczości.

„NVS 300 to produkt dla wymagających przedsiębiorstw, które wymagają wysokiej wydajności, lepszych możliwości zarządzania i ogromnej opłacalności,” twierdzi Jeff Brown, Dyrektor generalny Grupy ds. rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Układy obsługują starsze i nowoczesne rodzaje wyświetlaczy, dzięki czemu klienci mogą zmodernizować swoje urządzenia bez ingerowania w istniejące, często skomplikowane instalacje.”

Wyprodukowane przez firmę NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości
Projekt, konstrukcja oraz obsługa techniczna procesora NVS300 zapewniają niezawodność i najdłuższy możliwy czas pracy w nawet najbardziej wymagającym środowisku. Firma NVIDIA oferuje również usługi indywidualnej obsługi klienta dla przedsiębiorstw.

Procesor NVS 300 jest zgodny z normą EnergyStar i został wyposażony w technologię zarządzania energią, która umożliwia osiągnięcie wyjątkowej wydajności energetycznej – urządzenie dostosowuje ilość pobieranej mocy do liczby użytkowanych aplikacji, nie zmniejszając przy tym wydajności. Niezawodna konstrukcja pasywnego układu chłodzenia umożliwia cichą pracę i zwiększa żywotność urządzenia.

Dostępność i cena

Procesor NVIDIA NVS 300 (149 USD) jest dostępny w wersjach przeznaczonych dla szyn PCI Express x16 i x1. Można go zakupić od największych dostawców OEM i komputerów PC, a także od autoryzowanych dystrybutorów: firmy PNY Technologies w Ameryce Północnej i Europie, firmy Leadtek na obszarze Azji i Pacyfiku oraz firmy ELSA w Japonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ