Akcesoria Polecane Poradniki

Wybór rejestratora jazdy – dlaczego jest tak ważny?

barcelona-1743027_960_720Można powiedzieć, że kamery samochodowe stały się już powszechnym gadżetem, który każdy szanujący się kierowca powinien posiadać. Przydają się w wielu sytuacjach, takich jak wypadki drogowe, stłuczki, uszkodzenie samochodu na parkingu i wiele innych. Dzięki rejestratorowi możemy ubiegać się o odszkodowanie i udowodnić swoją niewinność. Czym kierować się przy wyborze kamerki samochodowej?

Nie wystarczy zakupić najtańszy rejestrator jazdy, by móc cieszyć się dobrej jakości filmami. W przypadku kamer o niskiej rozdzielczości często możemy mieć problem z odczytaniem rejestracji samochodu. Dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt, który będzie niezawodny w przypadku wielu sytuacji drogowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kamery samochodowej?

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest rozdzielczość i jakość nagrania. Pamiętajmy by wybierać sprzęt, który ma minimum 720 p. Takie parametry spokojnie wystarczą do nagrania dobrej jakości filmu. Oczywiście wielu producentów oferuje nagrywanie w jakości HD lub FHD, co zapewnia dużą szczegółowość obrazu. Warto wspomnieć tutaj np. o kamerze Xblitz p100. Musimy się jednak liczyć z tym, że takie nagrania zajmują dużo więcej miejsca.

Przy wyborze kamery ważna jest również liczba klatek. Już chyba większość rejestratorów oferuje 20 klatek na sekundę. Warto jednak wybrać te z możliwością rejestracji 30 klatek na sekundę. Sprawdźmy również, czy kamera oferuje taką samą liczbę klatek w pełnej rozdzielczości. W przeciwnym wypadku nasze nagranie będzie raczej pokazem slajdów niż filmem.

Kolejną ważną rzeczą jest kąt rejestracji nagrania. Większość kamer samochodowych oferuje nam standardowo 120 stopni, ale są i takie, które mają 150 czy nawet 170 stopni. Szeroki kąt widzenia jest potrzebny, ponieważ pozwala nagrywać oba pasy jazdy. Jeśli nawet nie wykorzystamy nagrania do własnych potrzeb, to może nasz film przyda się innemu kierowcy, który brał udział w wypadku na sąsiednim pasie.

Ważnym aspektem jest także pamięć urządzenia. Na szczęście nawet w kamerach z małą ilością wbudowanej pamięci, mamy możliwość rozszerzenia jej przy użyciu kart. Jeśli będziemy mieć zbyt mało miejsca na karcie, przy dłuższych trasach film zacznie się nadpisywać, co niestety wiąże się z utratą dużej części nagrania.

Inne dodatkowe aspekty to m. in. możliwość nagrywania nocą, filmy z dźwiękiem czy obecność wyświetlacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ