Edukacja

Wielofunkcyjny monitor AiO od Acer z systemem Android

Na targach Mobile World Congress firma Acer zaprezentowała monitor Smart Display DA220HQL, swój pierwszy monitor typu All-in-One oparty na systemie operacyjnym Android.

Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach domowych, poszukujących monitora z dostępem do Internetu, a także firmach potrzebujących wyposażenia punktów informacyjnych. Nowy, inteligentny monitor All-in-One firmy Acer otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości, pozwalające na całkowitą zmianę oczekiwań stawianych urządzeniom tego typu. Monitor ten umożliwia wyświetlanie treści o rozdzielczości Full HD, korzystanie z bogatego interfejsu użytkownika, przeglądanie stron WWW jak na tablecie, a wszystko to bez konieczności podłączania do komputera PC.

Obraz Full HD i wspaniałe możliwości

Wielofunkcyjny, uniwersalny monitor o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD(1) jest wyposażony w panel z optycznym rozpoznawaniem jednoczesnego dotknięcia w dwóch punktach, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, pamięć masową o pojemności 8 GB(2) oraz kamerę o rozdzielczości 1,2 megapiksela.

Funkcje tabletu

W zasięgu ręki mamy wszystko, co jest potrzebne do utrzymywania kontaktów towarzyskich: Skype, Messenger, Google+, You Tube, komunikator Talk, wyszukiwarka Search, Mapy oraz tysiące aplikacji dostępnych w serwisie Android App Store. Interfejs Acer Ring zwiększa wygodę pracy wielozadaniowej oraz pozwala na łatwy i szybki dostęp do każdej aplikacji z dowolnego miejsca. Widżety zapewniają natomiast szybki i bezpośredni dostęp do treści, a także umożliwiają wyświetlanie różnorodnych informacji na pierwszym planie. To jeszcze nie wszystko. W celu zwiększenia komfortu obsługiwania dotykowego i pracy wielozadaniowej, interfejs użytkownika Acer Ring umożliwia łatwy i szybki dostęp do dowolnej aplikacji z każdego miejsca, a także pozwala na wykonywanie zrzutów ekranu, np. aby zapisać zdjęcia lub artykuły z Internetu, mapy, a nawet twarze przyjaciół wyświetlane podczas wideo-rozmów.

Monitory LED z serii H6 od Acer

Urządzenie jest wyposażone w funkcję szybkiego włączania, pozwalającą na wznowienie pracy z trybu uśpienia w zaledwie 1,5 sekundy. Dlatego można prawie natychmiast rozpocząć przeglądanie Internetu lub rozrywkę, unikając frustrującego oczekiwania na włączenie urządzenia. Dzięki połączeniu tych funkcji z wirtualną klawiaturą Google oraz systemem wprowadzania tekstu XT9, obsługującym wiele języków, dużym monitorem można posługiwać się zupełnie jak tabletem. Monitor Acer DA220HQL współpracuje też z usługą AcerCloud, która umożliwia wygodne przesyłanie plików oraz zarządzanie multimediami, pozwalając na łatwe udostępnianie, pobieranie i odtwarzanie multimediów oraz innych plików zapisanych na różnorodnych urządzeniach. Usługa AcerCloud ułatwia zarządzanie cyfrowymi zasobami na urządzeniach przenośnych, niezależnie od systemu operacyjnego i jest dostępna bezpłatnie w nowych produktach firmy Acer.

Funkcje monitora

Z myślą o zwiększeniu funkcjonalności i produktywności, monitor Acer DA220HQL jest wyposażony w trzy porty USB, gniazdo kart microSD, gniazdo Ethernet, łącze Wi-Fi 802.11b/g/n, interfejs Bluetooth, a także złącze micro HDMI® pozwalające na łatwe podłączenie notebooka lub tabletu.

Nowoczesne wzornictwo

Panel Full HD(1) o przekątnej 21,5 cala jest umieszczony w obudowie o bardzo cienkim profilu, z czarną ramką i srebrną maskownicą głośników. W celu zwiększenia komfortu podczas obsługiwania dotykowego, nachylenie ekranu można regulować w zakresie od 20 do 75 stopni. Ponadto, szeroki kąt widzenia 178° gwarantuje, że żywe kolory są widoczne z każdego miejsca, natomiast współczynnik kontrastu 100 000 000:1 zapewnia wysoką jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

Specyfikacja i funkcje monitora Acer Smart Display DA220HQL

Wyświetlacz:    Panel 21,5” z podświetleniem LED, rozdzielczość Full HD(1) (1920 x 1200), 16:9, optyczne rozpoznawanie jednoczesnego dotknięcia w dwóch punktach
Współczynnik kontrastu:    100 000 000:1
Jasność:    250 cd/m2
Liczba kolorów:    16,7 mln.
Czas reakcji:    12 ms
Procesor:    TI OMAP 4428, dwurdzeniowy ARM Cortex-A9, 1 GHz
Pamięć:    8 GB ROM(2) / 1 GB RAM
System operacyjny:    Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Kamera internetowa:    1,2 megapiksela
Regulacja nachylenia:    20 stopni – 75stopni
Interfejsy:    802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, Ethernet
Głośniki:    2 x 1 W
Wejścia / wyjścia:    gniazdo kart micro-SD (maks. 32 GB), 3 x USB, micro HDMI, gniazdo audio jack 3,5 mm
Masa:    4,8 kg
Inne:    montaż na uchwycie Vesa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ