Finanse

Toshiba Flash Air już jest!

Bezprzewodowy przesył danych jest możliwy. Wilk Elektronik SA, autoryzowany dystrybutor oraz partner technologiczny marki Toshiba wprowadził na polski rynek  kartę Toshiba Flash Air.

To innowacyjne rozwiązanie bazuje na wbudowanym modemie WiFi, umożliwiając bezprzewodowy transfer danych. Do oferty Wilk Elektronik SA, partnera technologicznego oraz dystrybutora pamięci Flash marki Toshiba na Europę Środkowo-Wschodnią dołączyła karta Toshiba Flash Air.  – Toshiba Flash Air jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników nowoczesnych urządzeń na szybkie i bezproblemowe dzielenie się danymi z przyjaciółmi , udostępnianie ich w mediach on–line czy po prostu przenoszenie danych z urządzenia na urządzenie- mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA. W czasach ogromnej popularności cyfrowych aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych,  wyposażenie karty w funkcję łączności bezprzewodowej umożliwia użytkownikom wysyłanie zdjęć na serwer, wymianę zdjęć
i pozostałych danych z innymi urządzeniami obsługującymi format bezprzewodowy. Dzięki temu wszystkie te operacje mogą być prowadzone bez konieczności używania komputera czy połączenia kablowego co niewątpliwie wpływa na wygodę i funkcjonalność użytkowania. Co więcej, karta Flash Air w porównaniu do kart o podobnych funkcjach obsługuje szersze spectrum formatów plików takich jak jpg, .mpg, .raw, .txt, .ppt, pobierając przy tym mniej energii. Kiedy funkcja komunikacji bezprzewodowej WiFi nie jest używana, karta może służyć jako typowy nośnik umożliwiając zapis 8GB danych i transfer zgodny z 6 klasą prędkości.

Specyfikacja techniczna:
Pojemność karty     8GB
Klasa prędkości     Speed Class 6
Interfejs     SD Memory Card Standard Ver.4.00
Wireless LAN Standard    IEEE802.11 b/g/n
Wireless LAN Security    WEP, TKIP, AES(WPA, WPA2)
Wymagania    System operacyjny    Windows XP/ Vista/7
Przeglądarka    Internet Explorer, Safari, etc
Obsługiwane formaty plików    Wiele formatów danych (np: .jpg, .mpg, .raw etc)
Napięcie zasilania     2.7~3.6V
Środowisko pracy     Temperatura: -25 to 85C
Wilgotność: 30 to 80%RH (bez kondensacji)
Wymiary     32.0mm(L)×24.0mm(W)×2.1mm(T)
Waga     Ok. 2g

O współpracy Wilk Elektronik z Toshiba Electronics Europe
16 maja 2008 roku, Wilk Elektronik SA podpisał umowę ze światowym liderem technologii NAND Flash, japońską firmą Toshiba. Współpraca obejmuje zarówno dystrybucję kart pamięci oraz USB marki Toshiba, jak też współpracę technologiczną przy produkcji kart pamięci oraz USB marki GOODRAM.
Umowa, która obowiązuje od połowy czerwca 2008 roku jest efektem wieloletniej współpracy obydwu firm. Już od 2007 roku Wilk Elektronik wykorzystuje nowoczesne technologie NAND Flash, pochodzące z japońskich fabryk Toshiby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obszarze pamięci półprzewodnikowych, polska firma została wybrana jako strategiczny partner na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. – Toshiba jest liderem technologicznym oraz inspiratorem kilku przełomowych rozwiązań w branży – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA – dzięki tej współpracy karty oraz pamięci USB z logo GOODRAM są jeszcze bardziej konkurencyjne i wydajne. Na mocy podpisanej umowy ,Wilk Elektronik SA jest również odpowiedzialny za dystrybucję kart pamięci oraz USB-drive marki Toshiba. Polska firma prowadzi sprzedaż tych produktów zarówno na krajowym rynku, jak też w Rosji, na Ukrainie, w krajach nadbałtyckich, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz w krajach byłej Jugosławii.

O Toshiba Electronics Europe
Toshiba Electronics Europe należy do międzynarodowej korporacji Toshiba, która od ponad 125 lat jest liderem wśród największych i najprężniej działających przedsiębiorstw przemysłowych w Japonii. Dzięki technologiom napływającym z ponad trzydziestu osobnych laboratoriów badań i rozwoju oraz ponad 300 przedsiębiorstw kontrolowanych na całym świecie, firma może poszczycić się wszechstronnym profilem działalności, czego efektem jest wiele rozwiązań, które Toshiba zaprezentowała jako pierwsza na świecie. Toshiba Electronics Europe (TEE) jest europejską filią Toshiba Corporation, odpowiedzialną za rozwój rynku komponentów elektronicznych. Toshiba jest liderem technologicznym pamięci MLC NAND oraz czwartym największym producentem półprzewodników na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ