Polecane

Plextor rowzija dyski SSD

Plextor M5 ProPlextor wprowadził do sprzedaży serię dysków SSD M5 Pro w wersji Xtreme, cechującą się bardzo wysoką szybkością odczytu i zapisu danych. Producent zadbał również o bezpieczeństwo przechowywanych informacji i wyposażył dyski w technologię True Protect.

Dyski SSD Plextor M5 Pro zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell – 88SS9178. Dzięki temu, szybkość sekwencyjnego odczytu/zapisu wynosi 540/470 MB/s, a losowa szybkość odczytu/zapisu jest równa 100 000/88 000 IOPS.

Ponadto, Plextor projektując firmware wyposażył go w technologie True Speed oraz True Protect.

True Speed ma zapobiegać spowalnianiu dysku SSD, wynikającemu z jego normalnej eksploatacji. Dzięki tej technologii, nawet dyski o kilkuletnim stażu powinny posiadać identyczne parametry, jak te pochodzące prosto ze sklepu.

True Protect odpowiada natomiast za ochronę przechowywanych danych. Pierwszym jej elementem jest
128-bitowy system korekcji błędów ECC, który automatycznie sprawdza i koryguję odczytywane pliki.  Drugim zabezpieczeniem jest algorytm Robust Data Hold-out, dodatkowo zabezpieczający dane.

Dodatkowo, dyski Plextor M5 Pro obsługują sprzętowe szyfrowanie za pomocą 256-bitowego algorytmu AES. Gwarantuje to ochronę przed nieuprawnionym dostępem.

Plextor M5 Pro z serii Xtreme objęte są 5-letnią gwarancją producenta, a ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 499 PLN brutto za wersję o pojemności 128GB, 899 PLN brutto za wersję 256GB i 1699 PLN brutto za dysk o pojemności 512GB.

Zastanawiasz się jakie obuwie ochronne wybrać dla swoich pracowników? Sprawdź ofertę Aveon i pracuj bezpiecznie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ