Technologia

Nowy amplituner AV Yamaha RX-V375

Yamaha nie zwalnia tempa i nieustannie dopracowuje swoje już i tak zaawansowane konstrukcje. Najnowszy amplituner AV RX-V375 jest tego najlepszym przykładem. Jeszcze lepsze brzmienie, ogromna wygoda obsługi i funkcjonalność – to cechy nowego amplitunera.

SCENE, YPAO – to elementy, które sprawiają, że za niewygórowaną cenę nabywca dostaje bardzo wszechstronne urządzenie. Najnowsza Yamaha RX-V375 już w chwilę po włączeniu przenosi słuchacza do magicznego świata angażującego dźwięku. Wysokiej jakości brzmienie, niezależnie od tego, czy wybrano tryb stereo czy 5-kanałowy, jest m.in. efektem zastosowania obwodów low jitter PLL oraz dyskretnej konfiguracji wzmacniacza. Starannie wybrane pojedyncze elementy wraz z nowym układem elektronicznym wyróżniającym się minimalnymi zniekształceniami pozwoliły zoptymalizować obraz dźwiękowy, a tym samym zapewnić wysoką jakość reprodukcji. W uzyskaniu niesamowitych wrażeń przestrzennych pomaga oryginalna technologia YPAO, która kalibruje system i dopasowuje wysyłane sygnały dźwiękowe do warunków akustycznych panujących w pokoju. Projektanci nie zapomnieli także o tych, którzy często słuchają popularnych MP3-ek. Compressed Music Enhancer pozwala odzyskać utracone w czasie kompresji dane, poprawiając w ten sposób brzmienie.

Amplituner AV RX-V375 niezmiennie gwarantuje także wysoką jakość obrazu. 4K pass-through dla obrazów superwysokiej rozdzielczości następnej generacji, obsługa Deep Colour (30/36 bitów) oraz x.v.Colour to tylko niektóre z technologii zapewniających niezwykłe wrażenia wizualne. Te perfekcyjnie współgrają z trybami dźwięku przestrzennego. Dekodery dźwięku HD z CINEMA DSP (17 programów) pozwalają widzowi niemal przenieść się w miejsce akcji. Właściwe odkodowanie nawet najbardziej wymagających formatów dźwiękowych umożliwiają zastosowane w każdym z kanałów przetworniki C/A Burr-Brown 192 kHz/24 bity.

W codziennym użytkowaniu Yamaha RX-V375 wyróżnia się łatwością obsługi
i wszechstronnością połączeń. Współpracę z urządzeniami zewnętrznymi ułatwiają cztery wejścia HDMI z 3D i kanałem zwrotnym audio, a HDMI z CEC zapewnia łatwość sterowania kompatybilnymi urządzeniami. Komfort współpracy z dodatkowymi urządzeniami zwiększa port USB na przedniej ściance, do którego można podłączać iUrządzenia. Korzystając z niego można także ładować podłączonego iPhona lub iPoda nawet wtedy, gdy amplituner jest w trybie czuwania. Ponadto Yamaha niezmiennie stosuje komplet podłączeń dla źródeł analogowych, a całość uzupełnia gniazdo mini jack dla przenośnych urządzeń audio na przednim panelu.

Amplituner AV Yamaha RX-V375 niebawem trafi do sprzedaży. Jego poglądowa cena detaliczna wynosi 1249 zł. Urządzenie będzie dostępne w kolorach czarnym oraz tytanowym.

Specyfikacja techniczna

Sekcja audio:
Znamionowa moc wyjściowa (6 Ω, 1 kHz, 0,9%)
przednie L/P: 2 × 100 W
centralny: 100 W
efektowe L/P: 2 × 100 W

Znamionowa moc wyjściowa (6 Ω, 20 Hz – 20 kHz, 0,09%)
przednie L/P: 2 × 70 W

Maksymalna efektywna moc wyjściowa (6 Ω, 1 kHz, 10%)
przednie L/P: 2 × 135 W
centralny 135 W
efektowe L/P: 2 × 135 W

Dynamiczna moc na kanał (przednie L/P, 6/4/2 Ω) 110/130/150 W

Pobór mocy w trybie czuwania: 0,3 W

Wymiary (S × W × G): 435 × 151 × 315 mm

Waga: 7,4 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ