Edukacja Technologia

Monitory dotykowe z serii Acer T2 zdobyły nagrodę za wzornictwo Red Dot Award

Monitor Acer T2Dotykowe monitory LED z serii Acer T2 otrzymały nagrodę Red Dot Award, która jest jednym z najbardziej cenionych, międzynarodowych wyróżnień za doskonałe wzornictwo. Nagroda ta jest przyznawana przez 37-osobowy zespół ekspertów z dziedziny wzornictwa, na corocznym, międzynarodowym konkursie organizowanym przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Niemczech.

W tym roku, w pracach jury, rozpatrującego 4662 zgłoszenia z 19 różnych kategorii, uczestniczył po raz pierwszy Jimmy Choo, światowy guru designerów.

„Dążenie do tworzenia łatwych w użyciu, intuicyjnych produktów, które są dostosowane do potrzeb użytkowników, jest trwałym elementem filozofii firmy Acer, ponieważ chcemy zapewnić pełny komfort użytkowania naszych produktów” powiedział Michael Birkin, Chief Marketing Officer w firmie Acer.

Prof. dr Peter Zec, inicjator oraz dyrektor konkursu Red Dot, zauważył, że obecnie kompetencje w dziedzinie wzornictwa idą dziś w parze z sukcesem ekonomicznym: „zdobywcy nagród Red Dot 2013 odgrywają kluczową rolę w tworzeniu wysokiej kultury wzornictwa przemysłowego oraz w branży designerskiej.”

Dotykowe monitory LED z serii T2
Monitory T2 firmy Acer, które zdobyły już nagrodę Taiwan Excellence Award, mają zgrabny, minimalistyczny wygląd oraz są wspaniałym połączeniem wzornictwa i technologii, dzięki któremu użytkownicy komputerów mogą korzystać zarówno z funkcji dotykowych, jak i z klawiatury. Monitory te ustanawiają nowe standardy w dziedzinie ergonomii oraz funkcjonalności, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najlepszych parametrów oraz wyszukanego wyglądu. Dlatego będą atrakcyjną propozycją dla artystów grafików, profesjonalistów, inżynierów oraz entuzjastów techniki. Ponadto, monitory z serii T2 mogą być stosowane w ogólnodostępnych punktach informacyjnych, np. w hallu hotelowym.

W skład serii T2 wchodzą modele o przekątnej 23 oraz 27 cali, o srebrnej, asymetrycznej podstawie z regulacją kąta nachylenia od 30 do 80 stopni, umożliwiającą ustawienie ekranu w położeniu pozwalającym na komfortowe korzystanie z funkcji dotykowych, nawet przez dłuższy czas. Ze względu na 10-punktowy panel multidotykowy, monitory T2 mogą być obsługiwane przez kilku użytkowników na raz.

Czarna, bardzo cienka ramka jest całkowicie przykryta szklanym panelem, który sięga aż do podstawy i sprawia wrażenie, że monitor unosi się w powietrzu. Nowa generacja paneli Full HD z podświetleniem LED cechuje się szerszym kątem widzenia, który sprawia, że wyraźny obraz o bogatych szczegółach i wiernie odwzorowanych kolorach jest widoczny z różnych miejsc. Dzięki temu, monitor pozwala na efektywniejszą pracę zespołową oraz wspólną rozrywkę w kilkuosobowym gronie.

Aby umożliwić łatwe podłączanie sprzętu oraz zagwarantować najwyższą jakość obrazu i dźwięku, monitory z serii T2 zostały wyposażone zarówno w port DVI, jak i HDMI. Ponadto, porty USB 3.0 umożliwiają szybką wymianę danych z urządzeniami peryferyjnymi oraz mogą służyć do ładowania przenośnego sprzętu.W monitorach z serii T2 zastosowano podświetlenie z białymi diodami LED, które pozwala na zmniejszenie poboru mocy nawet o 68%, jest wyjątkowo trwałe i zapewnia wyższą jakość obrazu. Ponadto, monitory te nie zawierają rtęci, a do ich produkcji jest stosowane szkło niezawierające arsenu.

Ceremonia wręczenia nagród Red Dot, w której będzie uczestniczyć ponad 1000 gości, odbędzie się 1 lipca b.r. w Aalto Theater w Essen. Po uroczystości, monitory Acer T2 będą prezentowane w muzeum Red Dot od 2 do 28lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ