Edukacja Komputery Polecane Technologia

Miniaturowe i pełnowymiarowe potwory wydajności czyli stacje robocze HP z serii Z (wideo)

hpzZnana wszystkim firma HP przedstawia swoje nowe dzieci z serii „Z”. Są to następcy popularnej serii „XW”. Ceny zestawów jeszcze nie są znane, (oficjalnie w Polsce) ale prawdopodobnie nawet przeciętny kowalski będzie mógł pozwolić sobie na zakup najtańszego zestawu. Oprócz stacji roboczych w nowej serii znajdują się również monitory z serii „Z”.

http://www.youtube.com/watch?v=7pmWP4DBFLw

HP nieustannie wprowadza innowacje w ewoluującym środowisku pracy, czego dowodem są nowe monitory IPS HP Z22i oraz Z24i. Monitory te oferują doskonałą jakość obrazu i niezawodność, a także są zoptymalizowane pod kątem współpracy ze stacjami roboczymi HP z rodziny Z. Monitory HP Z są doskonałym wyborem dla inżynierów, architektów, projektantów i fotografów wymagających wysokiej jakości i precyzyjnego odwzorowania obrazu oraz przystępnej ceny.

Nowa stacja robocza z wielokrotnie nagradzanej rodziny HP Z — model HP Z230 (dostępny w postaci wieży oraz obudowy SFF) — została zaprojektowana pod kątem obsługi zaawansowanych aplikacji, charakteryzujących się wysokim obciążeniem komputera. HP Z230 jest doskonałym wyborem w przypadku wysokiej klasy specjalistów, inżynierów i projektantów, którzy potrzebują niezawodności w przystępnej cenie. Osoby wykorzystujące takie aplikacje, jak Autodesk AutoCAD czy Adobe Photoshop docenią pracę na HP Z230.

HP prezentuje nowe stacje robocze i monitory z serii Z do zastosowań profesjonalnych

„Nasi klienci oczekują produktów zaprojektowanych z myślą o ich wymaganiach dotyczących mocy obliczeniowej i wysokiej jakości przetwarzania obrazu” — powiedział Kobi Elbaz, vice prezes ds. rozwiązań komercyjnych i handlu detalicznego w dziale druku i systemów osobistych (PPS) w HP w regionie EMEA. „Grupa produktów z serii Z wyrobiła sobie już renomę doskonałych rozwiązań do zastosowań profesjonalnych, a nowe stacje robocze HP Z230 oraz monitory z serii Z sprawdzają się na tym polu jeszcze lepiej i zachowując przy tym przystępną cenę.”

Większa produktywność z monitorami HP Z

z24i

Monitory HP Z22i oraz Z24i oferują bardzo wysoką, wierność odwzorowania obrazu, szerokie możliwości regulacji ustawień oraz niezawodność. Oba modele są zoptymalizowane do zastosowań profesjonalnych. Dzięki panelom IPS drugiej generacji monitory HP Z zużywają o blisko 26% mniej prądu w porównaniu z monitorami HP wyposażonymi w panele IPS pierwszej generacji.

HP prezentuje nowe stacje robocze i monitory z serii Z do zastosowań profesjonalnych

Nowe monitory oferują doskonałe pokrycie całego zakresu barw sRGB — standardu w przypadku serwisów WWW oraz większości zastosowań inżynieryjnych, kreatywnych i profesjonalnych. Model HP Z22i oferuje pokrycie 95% tego zakresu , zaś model HP Z24i(i) — 99%. Monitory zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorów przy większych kątach patrzenia, co zdecydowanie ułatwia pracę zespołową.

Monitory HP Z uzyskały prawo do oznaczenia znakami ENERGY STAR oraz EPEAT® Gold. Oba wyświetlacze otrzymały certyfikat TCO oraz zostały wyposażone w podstawkę HP umożliwiającą regulację w czterech kierunkach. Monitor HP Z22i uzyskał też certyfikat TCO Certified Edge, który jest przyznawany nowatorskim i wyróżniającym się produktom pod względem przyjazności dla środowiska oraz ergonomii.

Niezawodne i skalowalne stacje robocze w przystępnych cenach

Stacja robocza HP Z230, została zaprojektowana z myślą o obsłudze przy dużym obciążeniu 24 godziny na dobę przez okrągły rok i wykorzystuje do tego celu najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu procesorów i układów graficznych. Nowa stacja dostępna jest w dwóch odświeżonych obudowach — kompaktowej obudowie typu tower, oraz wszechstronnej small form factor (SFF). Obie obudowy umożliwiają rozbudowę stacji roboczych, co umożliwia ich skalowalność. Stacja robocza HP Z230 zdobyła wiele certyfikatów ISV, co jest gwarantem doskonałej wydajność w profesjonalnych zastosowaniach.

Stacja robocza HP Z230 Small Form Factor jest dobrym wyborem dla użytkowników nie dysponujących dużą ilością przestrzeni biurowej, jednocześnie zapewnienia jednak elastyczną możliwość rozbudowy sprzętu. Zarówno wersję Z230 Tower, jak i wersję SFF można rozbudować o najnowsze procesory Intel Xeon (II) oraz dedykowane karty graficzne, które umożliwiają jednoczesną obsługę nawet 6 oddzielnych monitorów, co pozwala budować nowoczesne, wydajne i ergonomiczne stanowiska pracy.

Ceny i dostępność

Monitory HP Z22i oraz HP Z24i będą dostępne w sprzedaży od sierpnia w cenach odpowiednio 830 PLN(3) i 1470 PLN(3).
Stacje robocze HP Z230 będą dostępne w sprzedaży od sierpnia br. Ceny nie są jeszcze znane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ