Polecane Poradniki Technologia

Komórka (Smartfon) czy tablet? Co wybrać?

telefonyModa na urządzenia mobilne trwa nieprzerwanie od kiedy na rynek wkroczył pierwszy iPhone i iPad. Dzisiaj możemy swobodnie wybierać telefony komórkowe, smartfony i tablety i trzeba przyznać, że chociaż z założenia każde z tych urządzeń jest inne to nowoczesna technologia sprawia, że ich funkcje są niezwykle do siebie zbliżone.


Przede wszystkim zarówno smartfon jak i tablet działają na tych samych systemach operacyjnych, czyli Windowsa, IOS bądź Android jednak to nie wystarczy, by podjąć łatwą decyzję.

Tak naprawdę smartfona i tablet różni wiele a wybór urządzenia powinien być uzależniony od potrzeb użytkownika. Tablet ma większy ekran, dzięki czemu dogodnie można na nim oglądać filmy, grać, przeprowadzać prezentacje, przeglądać strony internetowe czy czytać elektroniczne książki. Z drugiej strony właśnie wielkość może być jego wadą bowiem z całą pewnością nie zmieści się do kieszeni spodni, trudniej także wykonuje się nim zdjęcia i niewygodnie korzysta z funkcji dzwonienia.

Smartfon natomiast jest dużo mniejszych rozmiarów, przez co bardziej wygodny do korzystania z różnych funkcji. Idealnie nadaje się do prowadzenia rozmów telefonicznych, zresztą właśnie do tego został przystosowany. Ponadto smartfon ma zazwyczaj wbudowany lepszej jakości aparat fotograficzny i można go obsługiwać jedną ręką. Ze względu na małe wymiary mieści się w każdej kieszeni spodni jednak nie zaleca się go do czytania e-booków czy surfowania w sieci.

Jak widać wybór urządzenia mobilnego może być nie lada problemem jednak pocieszający jest fakt, że większość sklepów internetowych, takich jak Premiummobile.pl przy każdym sprzęcie dodaje szczegółowy opis parametrów i funkcji. To pozwala porównać jego właściwości w własnymi potrzebami i oczekiwaniami względem smartfona czy tableta.

Z całą pewnością tablety polecane są miłośnikom czytania, pasjonatom elektronicznych gier, fanom surfowania po internecie czy biznesmenom, którzy traktują go jako przyrząd pracy. Ze smartfona zaś zadowoleni będą chętni długich rozmów przez telefon czy zainteresowani fotografią, których hobby jest właśnie robienie zdjęć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ