Polecane

Jak kupić tani tablet?

142080539356641400Wiele osób, które planują zakup tabletu ma problem z dokonaniem wyboru. Porównując ceny najnowszych, flagowych modeli nierzadko okazuje się, że mało kto może wydać kilka tysięcy złotych na dane urządzenie. Ale przecież można kupić taki tablet, który bardzo dobrze się sprawdzi w każdych warunkach, a jego funkcjonalność będzie zadowalają. Wystarczy tylko wiedzieć jak.

Wbrew pozorom zakup urządzenia mobilnego nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Jeżeli zakupimy model, w którym niska cena idzie w parze z niską jakością to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że urządzenie zepsuje się w niedługim czasie, a koszty jego naprawy będą podobne jak koszt kupna nowego tabletu. Dlatego też dysponując niewielkim budżetem należy przemyśleć zakup oraz poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego modelu. Zakup takiego urządzenia to koszt kilkuset złotych – ceny zaczynają się już od dwustu złotych. Modeli tabletów na rynku jest całe mnóstwo. Jeśli ile nie szukamy urządzenia do zadań specjalnych, z łatwością znajdziemy dobre i tanie urządzenie (w przedziale cenowym 200 – 400 złotych).

Na co zwrócić największą uwagę przed zakupem urządzenia? W pierwszej kolejności na procesor – powinien posiadać co najmniej dwa rdzenie i możliwie największą ilość pamięci operacyjnej RAM – to właśnie ona zapewnia sprawne działanie urządzenia. Niestety, w tanich urządzeniach aparaty fotograficzne są gorszej jakości, nie zawsze jest też funkcja odbierania i nawiązywania połączeń. Ale te funkcje zależą od indywidualnych preferencji – wszystkim, którzy posiadają telefon komórkowy i aparat fotograficzny te funkcje nie będą potrzebne.

Dla znacznej ilości osób nadal jedną z najistotniejszych kwestii jest wygląd urządzenia. Użytkownicy cenią sobie cienkie i lekkie modele, najlepiej opatrzone znanym logo. Niestety przy ograniczonym budżecie, ciężko znaleźć urządzenie flagowej marki w niskiej cenie – chyba, że myślimy o wiele starszym modelu. A w takich modelach nie ma możliwości aktualizacji systemu operacyjnego do najnowszej wersji, a co za tym idzie, część aplikacji czy gier może okazać się niemożliwa do zainstalowania. Lepiej kupić tablet mniej znanej marki, za to z aktualnym oprogramowaniem.

Poszukiwania najlepszego urządzenia zazwyczaj mają swój początek w internetowych wyszukiwarkach. Jeżeli głównym kryterium wyboru jest cena, warto skorzystać z porównywarek cenowych, aby nabyć wybrany model w najniższej możliwie cenie. W okresie noworocznym warto również zainteresować się aktualnymi promocjami oraz obniżkami cen w sklepach z elektroniką. Wiadomo, że po świętach Bożego Narodzenia, a także po Nowym Roku ceny spadają i można kupić tablet w bardzo korzystnej cenie.

A czy warto kupować najtańsze urządzenia? Niestety, ale w przypadku najtańszych urządzeń powtarza się problem ekranu – jest on zazwyczaj wykonany z materiałów słabej jakości i o niskiej rozdzielczości. Warto inwestować w tani tablet, ale nie najtańszy – jest wiele urządzeń ze średniej półki o dobrych parametrach i relatywnie niskiej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ