Akcesoria Gadżety Technologia

Gramofony Thorens w salonach Top Hi-Fi & Video Design

TD309_Advert_AdobeRGB_jpg300Thorens, światowej klasy projektant gramofonów, rozszerza swoją działalność w Polsce. Od sierpnia 2013 r. za dystrybucją urządzeń tego znanego i cenionego szwajcarskiego producenta będzie odpowiedzialna firma Audio Klan.

Dzięki temu zwiększy się dostępność konstrukcji Thorensa, które teraz będzie można znaleźć w sklepach specjalistycznych Top Hi-Fi & Video Design oraz wielu innych salonach z urządzeniami audio.

Płyty winylowe, pomimo ogromnego rozwoju cyfrowych nośników, wciąż zachowują szczególną pozycją w świecie audio. Potwierdzeniem tej tezy jest działalność firmy Thorens – ikony i eksperta w dziedzinie produkcji gramofonów. Chociaż od początku działalności firmy upłynęło ponad 100 lat, pozostaje ona wierna pierwotnemu profilowi produkcji.

Projektując gramofony przystępne cenowo, jak i te najbardziej bezkompromisowe, Thorens unaocznia piękny świat ciepłego analogowego brzmienia muzyki i pozwala wydobyć maksimum możliwości kryjących się w czarnych krążkach. Korzystając z ponad wiekowego doświadczenia i dziedzictwa firma pokazuje, jaką perfekcję dźwięku można zyskać w przypadku gramofonów, a teraz staje się jeszcze bardziej dostępna także dla polskich miłośników doskonałego brzmienia.

Wraz z początkiem sierpnia 2013 r. gramofony Thorens na dobre zagoszczą w wielu specjalistycznych salonach audio. Na miłośników płyt winylowych będzie czekało kilkanaście modeli automatycznych, półautomatyczych i manualnych. Te pierwsze ucieszą tych, którzy oczekują wygody użytkowania i poszukują gramofonu fabrycznie przygotowanego do działania. Wystarczy wyjąć urządzenie z pudełka, podłączyć je i już można cieszyć się wysokiej jakości analogowym brzmieniem, wszystko po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku Start.

Dla audiofili, którzy chcą mieć wpływ na każdy element toru sygnałowego, co zapewnia najwyższą jakość dźwięku klasy high-end, Thorens przygotował konstrukcje, w przypadku których można samemu wybrać m.in. ramię i wkładkę. Wyróżnikiem urządzeń Thorensa są projekty o kształcie odbiegającym od standardowego prostokąta, a także niecodzienne wersje kolorystyczne. Chociaż głównym trzonem działalności firmy jest produkcja gramofonów, to w portfolio można znaleźć także wzmacniacze gramofonowe, końcówki mocy i przedwzmacniacze.

Szczycąca się ponad 125-letnią tradycją firma Thorens powstała w Szwajcarii, jej założycielem był  Hermann Thorens. Do dzisiaj ten szwajcarski producent należy do niekwestionowanych liderów w dziedzinie analogowego dźwięku i niemal od samego początku słynie z projektowania wysokiej jakości gramofonów. Pierwszy fonograf pojawił się w 1903 r., a zaledwie kilka lat później ruszyła produkcja gramofonów z tubą.

Pod koniec lat 20. XX w. powstał pierwszy z firmowych gramofonów wyposażony w silnik elektryczny, a od lat 50. ub.w. Thorens trafił do grona producentów sprzętu klasy high-end. Na przestrzeni dziesięcioleci firma pozostała wierna swoim korzeniom i dysponując ogromnym doświadczeniem oraz bogatym zapleczem projektowym stworzyła wiele niesamowitych konstrukcji. Najlepszym przykładem potencjału drzemiącego w projektach Thorensa, jest flagowy model TD 309 Tri-Balance, który może poszczycić się najwyższej jakości brzmieniem i nagrodą EISA jako „Najlepszy produkt” w kategorii gramofonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ