Technologia

Firma Acer wysoko w rankingu Greenpeace

Firma Acer podniosła swoją pozycję w rankingu Greenpeace GreenerElectronics. Wprzygotowanym w 2012 roku przewodniku zajęła 4. miejsce jako firma produkująca sprzęt elektroniczny przyjazny środowisku. Acer zgodnie ze swoją strategią działań zobowiązuje się do redukcji emisji gazów cieplarnianych w obszarze produkcji oraz łańcuchu dostaw.

Zadaniem raportuGreenerElectronicsjestpodkreślenie innowacyjnychaspektów sektoraelektroniki użytkowej.Klasyfikuje on działania producentów sprzętu elektronicznego na rzecz ochrony środowiska i pozwala obserwować ich rozwój w tym zakresie. W 2012 roku firma Acer zajęła 4. miejsce w rankingu Greenpeace, ze względu na podjęcie rozmów z dostawcami na temat istotnych ekologicznych zagadnień, m.in.: ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i substancji niebezpiecznych oraz stosowania w produkcjimateriałów przyjaznych środowisku.

Działania firmy Acer, wyznaczone do realizacji do 2020 roku, mają zmierzać do zmniejszenia globalnej emisji gazów cieplarnianych.W stosunku do wartości wyjściowej z roku 2009 proces ten ma zostać zminimalizowany o 30% do roku 2015, natomiastdo roku 2020 Acer chce osiągnąć60% redukcję szkodliwych substancji.

Firma Acer zwróciła się również z apelem dodostawców pierwszego szczebla, aby przyjęli bardziej agresywną strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych, wyznaczającterminprzekazania szczegółowego planu w tym zakresie do końca 2012 roku.Acer osiągnąłwysoki poziom w zakresie zrównoważonych działań ekologicznych, głównie z powodu prowadzonej w bardziej dynamiczny sposób komunikacji z dostawcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ