Akcesoria Gadżety Technologia

Doskonałe brzmienie z dowolnego źródła – Musical Fidelity M1 SDAC

M1 SDAC Black close up 3To zadziwiające, jak wiele muzycznej radości można zawrzeć w niedużym, ale za to bardzo wszechstronnym urządzeniu. Musical Fidelity M1 SDAC to zaawansowana konstrukcja, która w jednej obudowie łączy przetworniki C/A, A/C, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy.

Fantastyczne brzmienie, mnogość wejść cyfrowych i analogowych, obsługa rozdzielczości 192 kHz/24 bity i ogromna wygoda użytkowania – to atuty, które doceni każdy audiofil i które sprawiają, że M1 SDAC przez długi czas będzie pełnił rolę twojego muzycznego przyjaciela

Już od ponad 25 lat celem Antonyego Michaelsona, założyciela Musical Fidelity, jest dostarczanie urządzeń wyróżniających się najwyższej jakości dźwiękiem i bardzo atrakcyjną ceną. Ta filozofia jest konsekwentnie realizowana także dzisiaj. Doskonale widać to na przykładzie najnowszej konstrukcji firmy. M1 SDAC zapewnia wysokiej klasy dźwiękową wydajność z każdego źródła i stanowi idealne centrum dla dowolnego systemu muzycznego.

M1 SDAC to perfekcyjne urzeczywistnienie legendarnej już inżynierii Musical Fidelity, pozwalającej uzyskać niezwykle wysoki poziom muzycznego detalu. Brytyjscy projektanci wykorzystując swoje bogate doświadczenie, konstrukcję M1 SDAC oparli o 32-bitowy przetwornik C/A i wysokiej jakości przetwornik próbkujący. Dzięki temu urządzenie bez najmniejszego problemu radzi sobie nawet z gęstymi formatami w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów i potrafi oddać zapisane w nich piękno muzyki. Sekcja przetwornika C/A wyposażona jest ponadto w przetwornik A/C. To niezwykle użyteczne udogodnienie, dzięki któremu M1 SDAC zapewnia wyjście sygnału cyfrowego z dowolnie wybranego wejścia.

Fantastyczne możliwości M1 SDAC to także efekt wzbogacenia urządzenia w przedwzmacniacz słuchawkowy. To dzięki niemu każdy audiofil po podłączeniu słuchawek może cieszyć się doskonałą reprodukcję dźwięku bez przeszkadzania innym domownikom. Ta sekcja  wyróżnia się nadzwyczajnie niską impedancja wyjściową, wybitną liniowością i niskimi zniekształceniami, a przy tym bez problemu wysterowuje dowolne słuchawki. Fanów bogatego dźwięku o dużym natężeniu głośności ucieszy fakt, że urządzenie dopuszcza 2 W szczytowego wyjścia.

M1 SDAC zachwyca również swoją funkcjonalnością. Na tylnej ściance oprócz sześciu wejść cyfrowych znajdują się także analogowe, m.in. koncentryczne SPDIF, AES/EBU z gniazdem XLR i optyczne Toslink. Dwa pierwsze akceptują sygnał
o rozdzielczości 192 kHz/24 bity, optyczne do 96 kHz. A to nie koniec wspaniałych możliwości połączeniowych. Wejście USB, takie samo jak w najnowocześniejszym
V-Link 192, oraz bezprzewodowa technologia Bluetooth znakomicie poszerzają dostępność do źródeł dźwięku i sprawiają, że M1 SDAC jest idealnym partnerem dla mobilnych i komputerowych źródeł. Bluetooth wykorzystuje szynę I2 aptX 48 kHz, dzięki czemu wyróżnia się znacznie lepszymi parametrami od zwykłej wersji, a ponadto jest kompatybilna z wcześniejszymi implementacjami Bluetooth. Perfekcyjną wygodę obsługi zapewnia zdalne sterowanie, a wyzwalacz 12 V umożliwia współpracę z innymi systemami muzycznymi.

Musical Fidelity M1 SDAC już jest dostępny w sprzedaży., jego poglądowa cena detaliczna wynosi 4899 zł.

Specyfikacja techniczna

•    Jitter: < 12 ps szczyt do szczytu

•    Całkowite zniekształcenia harmoniczne (+ szum): < 0,0012% 10 Hz do 20 kHz

•    Pasmo przenoszenia: 0, -3 dB, 2 Hz do 90 kHz (192 kHz wejściowa częstotliwość próbkowania)

Wejścia

•    1 × XLR AES zbalansowane cyfrowe 32-192 kb/s (16-24 bity stereo PCM)

•    2 × RCA koncentryczne SPDIF 32-192 kb/s (16-24 bity stereo PCM)

•    1 × TOSLINK optyczne 32-96 kb/s (16-24 bity stereo PCM)

•    1 × USB 2.0 typ B złącze do komputera – 16-24 bity, 32-192 kb/s w pełni asynchroniczne (określone przez plik źródłowy/ustawienia komputera)

•    1 × aptX Bluetooth v 2.1 + EDR

•    2 × RCA phono analogowe wejścia liniowe

•    1 × 12 V wejście wyzwalacza, mono 3,5 mm jack, +/- 4,5 V do +/- 15 V

Wyjścia

•    1 × liniowe RCA (phono)

•    1 × RCA koncentryczne SPDIF, 32-196 kb/s (16-24 bity stereo PCM)

•    1 × Toslink optyczne 32-96 kb/s (16-24 bity stereo PCM)

•    1 × słuchawkowe 6,5 mm stereo jack

•    1 × 12 V wyjście wyzwalacza, mono 3,5 mm jack, 12 V

Ogólne

•    Wymiary (S × W × G) w mm: 220 × 100 × 310

•    Waga: 3,3 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ