Gadżety Technologia

Demo Gran Turismo 6 pobrane ponad milion razy na całym świecie

GT Academy 2013-ustaw sie na polu startowymTegoroczna edycja innowacyjnego konkursu „Od gracza do kierowcy wyścigowego” organizowanego przez GT Academy pod skrzydłami Nissana i PlayStation ma być największą i najlepszą w całej historii tych zmagań. Kwalifikacje online odbywające się na specjalnie opracowanej wersji demonstracyjnej dla nadchodzącego Gran Turismo 6 przyciągnęły jużponad 600 000 uczestników z 18 biorących udział państw europejskich (oraz Rosji). Na całym świecie ponad milion osób pobrało wersję demonstracyjną z modelem Nissan Leaf, Nissan 370Z oraz z GT-R, a tylko w Polsce ponad 25 077 osób zmaga się o możliwość zostania prawdziwym kierowcą wyścigowym Nismo.

Kwalifikacyjna wersja demonstracyjna GT Academy dostępna będzie do 29 lipca (poniedziałek), do godz. 00:59. Aspirujący kierowcy wyścigowi mają więc jeszcze mnóstwo czasu na pobranie wersji demonstracyjnej ze sklepu PlayStation Store i zakwalifikowanie się do GT Academy. Fenomenalny sukces programu rozwoju uczestników przełożył się już na dwa miejsca tuż za podium w słynnym wyścigu 24H Le Mans, na których stanęli nasi byli zwycięzcy. Jest więc o co walczyć!

Z wciąż zmieniającego się rankingu, który jest dostępny na stronie www.gran-turismo.com, wynika, że po dwóch tygodniach tegorocznego konkursu gracze z Hiszpanii osiągnęli 41z 250 najlepszych wyników (Uwaga: ranking i liczba uczestników na dzień 16 lipca (wtorek), godz. 10:00). Pośród 250 najlepszych uczestników w klasyfikacji online jest aż 10 Polaków, co sprawia, że jesteśmy 5. najliczniejszą grupą w tym gronie. Ponadto Polska zajmuje mocne 7. miejsce w ilości pobrań demo Gran Turismo 6 (po Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Rosji).Najwyżej sklasyfikowany Polak znajduje się obecnie na 19. Miejscu (PL Czempion).

Opel Zielona Góra

Po dwóch tygodniach zmagań najlepszy czas okrążenia odnotowany na szczegółowo odwzorowanym torze Grand Prix w Silverstone należy do znanego Francuskiego zawodnika: Ti-tech85. Czas 2:16.516 osiągnięty na zmodyfikowanym Nissanie 370Z oznacza, że czas okrążenia jest o 14 sekund dłuższy od czasównależących do zwycięzców GT Academy 2012,któreodnotowano w tym roku na torze w Silverstone podczas jazdy prawdziwym Nissan GT-R Nismo GT3 w wyścigu Blancpain Endurance.

Wersja demonstracyjna GT6 otwiera przed graczami serię wyzwań i sesji treningowych z możliwością zdobywania osiągnięć, które poprzedzą ostateczną próbę kwalifikacyjną na czas. Po rozgrzewce na torze wSilverstone na modelu Nissan 370Z gracze uczestniczą w „wydarzeniach dla początkujących” – dwóch wyścigach elektrycznym Nissanem Leaf oraz Nissanem 370Z (GTAcademy) ’08. Po pomyślnym ukończeniutych wyścigów gracze przechodzą do sesji treningowych na różnych odcinkach nowo powstałego toru w Silversone, by w końcu sprawdzić się w ostatecznej próbie na czas na ulepszonym modelu 370Z (GT Academy) ’08 na całym torze Grand Prix.

Każda osoba posiadająca konto w sieci Sony Entertainment Network oraz dostęp do połączonego z Internetem systemu PlayStation®3 może pobrać darmową wersję demonstracyjną ze sklepu PlayStation Store. Nie jest wymagane posiadanie gry Gran Turismo®. W konkursie GT Academy mogą uczestniczyć osoby, które skończyły 18 lat (dalsze szczegóły dotyczące warunków i zasad znajdziesz na stronie www.gran-turismo.com).

W kwalifikacyjnej próbie czasowej GT Academy można wziąć udział do 29 lipca (poniedziałek), do godziny 00:59. Po zakończeniu kwalifikacji udostępnimy jeszcze więcej wyzwań i samochodów w wersji demonstracyjnej, które działać będą aż do końca sierpnia. Obejmują one czarną edycję modelu Nissan GT-R (GT Academy) ’12 oraz GT-R NISMO GT3 N24 Schulze Motorsport ’13.

Kwalifikacje online do GT Academy wyłonią najszybszych graczy, którzy zostaną następnie zaproszeni na finały grupowe. Te dzielić się będą na wyścigi w grze oraz zmagania w prawdziwych samochodach Nissan Nismo. Kolejny etap to już słynny obóz dla kierowców w Silversone, którego zwycięzca może dołączyć do elitarnego zespołu Nissana – Nismo Athletes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ