Informacje Polecane

Czy gry zastąpią nam rzeczywistość – czekamy na The Division

gameOd lat miarą jakości gier jest stopień odwzorowywania przez nie rzeczywistości – czy ruchy bohaterów są naturalne, czy otoczenie przypomina znane nam obrazy.

Zaczęło się bardzo niewinnie od tytułów na Amigę i Commodore, a jeszcze wcześniej nawet na Spectrum. Gry ledwo, ale jednak, przypominały rzeczywistość. Później nastąpiły czasy pecetów i pierwszych konsol. Wszyscy gracze starszej daty pamiętają z pewnością rewolucję jaką przyniósł tytuł Alone in The Dark, a później w pełni trójwymiarowe Tomb Raider na PSXa! Wyścig o jak najwierniejsze oddanie na ekranie świata codziennego trwa nieprzerwanie od tamtych czasów do dziś.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pomimo olbrzymich postępów ostatniej dekady minione kilka lat znacznie zwolniło tempo wprowadzania rewolucyjnych zmian. Czy to wynik mocnego koncentrowania się producentów gier na konsolach video (które dopiero niedawno po wprowadzeniu nowej generacji pozwalają na więcej)? A może osiągnięty został już tak wysoki poziom, że kolejne zmiany już zawsze będą ledwo zauważalne?

Nieco rozjaśnić sytuacje może nadchodzący rok. Wszyscy znawcy branży gier video twierdzą, że będzie to rok pokazowy dla nowej generacji konsol Playstation 4 i Xbox One. Dopiero produkcje wypuszczane na systemy Microsoftu i Playstation w tym roku mają pokazać ich pełne możliwości! Jedną z najgłośniejszych produkcji o takich zadatkach ma być gra The Division na PS4 i Xbox One. Fabuła gry rozgrywać będzie się w przyszłości w Nowym Jorku. Szybko powstała pokusa, aby porównać rzeczywiste ujęcia miasta z kadrami z gry. Nowy Jork oglądany w The Division z pewnością zachwyca i potwierdza zdanie wielu osób z branży, że nowa generacja konsol przyniesie nową jakość w grach video.

Dodatkowego realizmu grze The Division na Playstation 4 i Xbox One dodaje z pewnością fakt, że całą fabułę gry można przejść w trybie multiplayer – łącząc się ze swoimi znajomymi z sieci. Zapierająca dech grafika, tryb wieloosobowy połączony ściśle z fabułą tytułu połączone z doskonałym odwzorowaniem znanych miejsc z pewnością zrobi piorunujące wrażenie. To tytuł, na który liczy wielu graczy, ale przede wszystkim gra mająca zadatki na najważniejszą produkcję tego roku. Czekamy na kolejny gameplay z tej gry i trzymamy kciuki, bowiem warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ