Finanse

AMD Opteron w nowych serwerach Actina Solar

Zacieśnia się współpraca między dwoma potentatami branży komputerowej: na rynku pojawiły się właśnie trzy nowe modele serwerów firmy ACTION produkowane przez AMD. Najnowsze modele serwerów Action skierowane są do przedsiębiorstw oczekujących wydajnych rozwiązań w umiarkowanej cenie. Actina Solar E 110 A2 to jednoprocesorowe urządzenie zamknięte w obudowie 1U umożliwiającej montaż w szafach 19’’. Serwer wyposażono w dwa porty Gigabit Ethernet zapewniające niezawodne łącze sieciowe. Acita Solar E 100 A2 jest z kolei serwerem wolnostojącym w obudowie typu tower, dedykowanym do obsługi mniejszych grup roboczych. Stanowi idealne narzędzie do obsługi wymiany plików przez internet, hostingu stron internetowych, backupu ważnych danych lub współdzielenia zasobów w firmowych sieciach komputerowych. Dwa nowe modele serwerów Action (E100 i E110) to maszyny oparte na chipsecie AMD z czterordzeniowym procesorem Opteron serii 4100, taktowanym z częstotliwością 2,2 GHz i wyposażonym w 6 MB pamięci cache L3. W konfiguracji z 4 GB pamięci DDR3 i dwoma dyskami twardymi SATA 500 GB, urządzenia są dostępne w sugerowanych cenach detalicznych 3500 zł netto za model E 110 i 3100 zł za model E100.

Model Actina Solar 402 A2 to z kolei wydajna maszyna dedykowana do roli serwera aplikacyjnego lub do obsługi większych grup roboczych i baz danych. Konstrukcję tę oparto na 12-rdzeniowych procesorach AMD Opteron 6168 o taktowaniu 1,9GHz i 12 MB pamięci cache L3 Urządzenie w wersji z dwoma procesorami jest dostępne w cenie od 20 600z ł netto.

Najnowsze serwery uzupełniają ofertę rozwiązań Action opartych na podzespołach AMD.

Wiosną br. obie firmy zaprezentowały dwa wydajne serwery Actina Solar 200 A1 oraz Actina Solar 210 A2. Model 200 A1 może być wyposażony w dwa 4- lub 6-rdzeniowe procesory AMD Opteron i z powodzeniem pełnić rolę serwera oddziałowego lub nawet głównego w małej bądź średniej firmie. Potencjał serwera 210 A2 jest dużo większy. Dzięki dwóm mocnym, 12-rdzeniowym procesorom jest on w stanie obsługiwać wiele środowisk wirtualnych jednocześnie. Dodatkowo, cztery specjalne 16-bitowe złącza Hypertransport gwarantują przepustowość rzędu 6,4 GT/s na łącze, zaś unikalna technologia AMD CoolCore, redukuje zużycie energii – wyłączając nieużywane chwilowo partie procesora.

Zarówno AMD, jak i ACTION zdają sobie sprawę z korzyści płynących ze współpracy z partnerami biznesowymi, dlatego duży nacisk kładą na rozwijanie i budowanie relacji z partnerami handlowymi. Firmy przeprowadziły wspólnie cykl szkoleń dla resellerów w wielu miastach Polski. Spotkania miały na celu zapoznanie uczestników z możliwościami serwerów, ich funkcjami i użytecznością. W długim okresie obie firmy liczą na pozytywny efekt synergii płynący zarówno z wzajemnej współpracy, jak i ze współpracy z partnerami biznesowymi.

AMD wciąż udoskonala swoje technologie wykorzystywane w rozwiązaniach serwerowych.

Najnowsza platforma AMD Opteron serii 6000 jako jedyna w branży oferuje 12-rdzeniowy procesor z rodziny x86. Rozszerzona ilość rdzeni gwarantuje wydajność na najwyższym poziomie przy dużych obciążeniach dla najbardziej wymagających środowisk. Platforma AMD Opteron jest oparta na spójnej architekturze Direct Connect 2.0 umożliwiającej skalowalność i innowacyjne rozwiązania w zakresie zasilania, wirtualizacji i pamięci. Rozwiązania technologiczne zaproponowane przez AMD przekładają się również na korzyści ekonomiczne, dzięki niskim kosztom eksploatacji oraz zgodnością z platformami starszych generacji. Co więcej, architektura ta będzie zgodna także z gniazdami planowanego procesora AMD Opteron serii 6200.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ