Wielofunkcyjny monitor AiO od Acer z systemem Android

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Na targach Mobile World Congress firma Acer zaprezentowała monitor Smart Display DA220HQL, swój pierwszy monitor typu All-in-One oparty na systemie operacyjnym Android.

Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach domowych, poszukujących monitora z dostępem do Internetu, a także firmach potrzebujących wyposażenia punktów informacyjnych. Nowy, inteligentny monitor All-in-One firmy Acer otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości, pozwalające na całkowitą zmianę oczekiwań stawianych urządzeniom tego typu. Monitor ten umożliwia wyświetlanie treści o rozdzielczości Full HD, korzystanie z bogatego interfejsu użytkownika, przeglądanie stron WWW jak na tablecie, a wszystko to bez konieczności podłączania do komputera PC.

Obraz Full HD i wspaniałe możliwości

Wielofunkcyjny, uniwersalny monitor o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD(1) jest wyposażony w panel z optycznym rozpoznawaniem jednoczesnego dotknięcia w dwóch punktach, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, pamięć masową o pojemności 8 GB(2) oraz kamerę o rozdzielczości 1,2 megapiksela.

Funkcje tabletu

W zasięgu ręki mamy wszystko, co jest potrzebne do utrzymywania kontaktów towarzyskich: Skype, Messenger, Google+, You Tube, komunikator Talk, wyszukiwarka Search, Mapy oraz tysiące aplikacji dostępnych w serwisie Android App Store. Interfejs Acer Ring zwiększa wygodę pracy wielozadaniowej oraz pozwala na łatwy i szybki dostęp do każdej aplikacji z dowolnego miejsca. Widżety zapewniają natomiast szybki i bezpośredni dostęp do treści, a także umożliwiają wyświetlanie różnorodnych informacji na pierwszym planie. To jeszcze nie wszystko. W celu zwiększenia komfortu obsługiwania dotykowego i pracy wielozadaniowej, interfejs użytkownika Acer Ring umożliwia łatwy i szybki dostęp do dowolnej aplikacji z każdego miejsca, a także pozwala na wykonywanie zrzutów ekranu, np. aby zapisać zdjęcia lub artykuły z Internetu, mapy, a nawet twarze przyjaciół wyświetlane podczas wideo-rozmów.

Monitory LED z serii H6 od Acer

Urządzenie jest wyposażone w funkcję szybkiego włączania, pozwalającą na wznowienie pracy z trybu uśpienia w zaledwie 1,5 sekundy. Dlatego można prawie natychmiast rozpocząć przeglądanie Internetu lub rozrywkę, unikając frustrującego oczekiwania na włączenie urządzenia. Dzięki połączeniu tych funkcji z wirtualną klawiaturą Google oraz systemem wprowadzania tekstu XT9, obsługującym wiele języków, dużym monitorem można posługiwać się zupełnie jak tabletem. Monitor Acer DA220HQL współpracuje też z usługą AcerCloud, która umożliwia wygodne przesyłanie plików oraz zarządzanie multimediami, pozwalając na łatwe udostępnianie, pobieranie i odtwarzanie multimediów oraz innych plików zapisanych na różnorodnych urządzeniach. Usługa AcerCloud ułatwia zarządzanie cyfrowymi zasobami na urządzeniach przenośnych, niezależnie od systemu operacyjnego i jest dostępna bezpłatnie w nowych produktach firmy Acer.

Funkcje monitora

Z myślą o zwiększeniu funkcjonalności i produktywności, monitor Acer DA220HQL jest wyposażony w trzy porty USB, gniazdo kart microSD, gniazdo Ethernet, łącze Wi-Fi 802.11b/g/n, interfejs Bluetooth, a także złącze micro HDMI® pozwalające na łatwe podłączenie notebooka lub tabletu.

Nowoczesne wzornictwo

Panel Full HD(1) o przekątnej 21,5 cala jest umieszczony w obudowie o bardzo cienkim profilu, z czarną ramką i srebrną maskownicą głośników. W celu zwiększenia komfortu podczas obsługiwania dotykowego, nachylenie ekranu można regulować w zakresie od 20 do 75 stopni. Ponadto, szeroki kąt widzenia 178° gwarantuje, że żywe kolory są widoczne z każdego miejsca, natomiast współczynnik kontrastu 100 000 000:1 zapewnia wysoką jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

Specyfikacja i funkcje monitora Acer Smart Display DA220HQL

Wyświetlacz:    Panel 21,5” z podświetleniem LED, rozdzielczość Full HD(1) (1920 x 1200), 16:9, optyczne rozpoznawanie jednoczesnego dotknięcia w dwóch punktach
Współczynnik kontrastu:    100 000 000:1
Jasność:    250 cd/m2
Liczba kolorów:    16,7 mln.
Czas reakcji:    12 ms
Procesor:    TI OMAP 4428, dwurdzeniowy ARM Cortex-A9, 1 GHz
Pamięć:    8 GB ROM(2) / 1 GB RAM
System operacyjny:    Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Kamera internetowa:    1,2 megapiksela
Regulacja nachylenia:    20 stopni – 75stopni
Interfejsy:    802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, Ethernet
Głośniki:    2 x 1 W
Wejścia / wyjścia:    gniazdo kart micro-SD (maks. 32 GB), 3 x USB, micro HDMI, gniazdo audio jack 3,5 mm
Masa:    4,8 kg
Inne:    montaż na uchwycie Vesa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.